Gra „Fire Emblem Heroes” zarobiła 2,9 mln $ w ciągu 1 dnia

W ciagu zaledwie doby, najnowsza gra Nintendo na smartfony pt. „Fire Emblem Heroes” zarobiła ponad 2,9 mln dolarów!

Najnowszy tytuł Nintendo na smartfony Fire Emblem Heroes, która pojawiła się w sklepach z aplikacjami zaledwie dwa dni temu, zarobiła około 2,9 mln $ podczas pierwszych 24 godzin – jak wynika z danych analitycznych serwisu Sensor Tower.

W tym samym czasie gra Fire Emblem Heroes została pobrana na urządzenia z systemami iOS oraz Android ponad 2 mln razy ze sklepów App Store i Google Play. Statystyki mogą być nieco zaniżone, ponieważ gra nie pojawiła się w tym samym czasie we wszystkich 31 krajach.

Przychód 2,9 mln dolarów brutto nie jest oczywiście powalający, biorąc pod uwagę rekordy takich gier jak Pokemon GO czy Super Mario Run, ale jest to więcej niż w przypadku tak popularnego tytułu jak Clash Royale. Dla porównania, w tym samym czasie, Pokémon Go zarobiło około 10,2 mln dolarów, natomiast Super Mario Run 8,4 mln dolarów.

Przychody z gier mobilnych Nintendo w ciągu 1 doby
Przychody z gier mobilnych Nintendo w ciągu 1 doby

Gra nie była tez tak dużo razy pobierana, prawdopodobnie dlatego, że seria Fire Emblem Heroes nie jest tak dobrze znana jak na przykład Pokemony czy Super Mario. Pokémon GO została pobrana szacunkowo 4,2 miliona razy w pierwszym dniu, a Super Mario Run około 6 mln razy. Oczywiście Fire Emblem Heroes cieszy się największą popularnością w Japonii.

Liczba pobrań gier mobilnych Nintendo w ciągu 1 doby (w mln)
Liczba pobrań gier mobilnych Nintendo w ciągu 1 doby (w mln)

Podsumowując, do tej pory to klasyczne tytuły konsolowych gier Nintendo okazały się najbardziej udanym przedsięwzięciem. Gra Super Mario Run ustanowiła rekord sklepu App Store osiągając 40 mln pobrań w ciągu zaledwie czterech dni. Od premiery w grudniu, gra mobilna z Mario zarobiła ponad 53 mln dolarów i pobrano ją ponad 78 mln razy (a to na razie tylko na urzadzenia z systemem iOS!).

Nintendo planuje kontynuować ekspansję na urządzeniach mobilnych i zapowiada cykliczne wydawanie nowych gier każdego roku. Jeszcze w pierwszym kwartale tego roku spodziewamy się gry z popularnej serii Animal Crossing oraz jeszcze jeden, trzymany w tajemnicy, tytuł.

źródło: Macrumors – Nintendo’s 'Fire Emblems Heroes’ Game Earned an Estimated $2.9 Million During First Day via Sensor Tower – Fire Emblem Heroes: Nintendo’s Second Mobile Game Grosses $2.9 Million Its First Day