Gra „Fire Emblem Heroes” dostępna na Androida i iOS-a

Nintendo wydało kultową grę strategiczną „Fire Emblem Heroes” na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

Fire Emblem Heroes

Najnowsza gra na smartfony od Nintendo pod tytułem Fire Emblem Heroes została oficjalnie udostępniona w sklepach App Store i Google Play, w ponad 30 krajach (w tym w Polsce). Gra została zapowiedziana już wiosną zeszłego roku, a na początku stycznia potwierdzono datę premiery na 2 lutego 2017 roku.

Nowe Fire Emblem Heroes oferuje taktyczną rozgrywkę fabularną znana z popularnej serii, z kilkoma ulepszeniami i optymalizacją na smartfony. Zmiany dotycza głównie map bitewnych, które zostały specjalnie zaprojektowane na mniejsze ekrany telefonów.

Sterowanie jest bardzo proste, a przeprowadzenie ataku sprowadza się do przeciągnięcia swoich sojuszników na odpowiednie pole planszy. Jest to dobry tytuł dla miłośników starych strategii, którzy lubią tego typu zabawę.

Nintendo nie podało jeszcze szczegółów, co będzie dostępne jako zakup w aplikacji, ale sama gra będzie dostępna za darmo do pobrania ze sklepów – głównym modelem przychodów będą zakupy w aplikacji (IAP – z ang. in app purchase).

Fire Emblem Heroes (screen iOS) Fire Emblem Heroes (screen iOS)

W grze dostępny będzie także tryb Arena, dzięki któremu gracze będą mogli walczyć z rywalami z całego świata. W nagrodę będzie można zwiększyć swój ranking i uzyskać ekskluzywne nagrody, aby zwiększenia zdolności każdego bohatera. Dodatkowo, w Training Tower gracze mogą doskonalić swoje umiejętności na losowo wygenerowanej mapie.

Trailer gry:

Motyw otwierający gry:

Na oficjalnej stronie internetowej gry można znaleźć dużo informacji na temat tego jak grac i jakie przyjąć strategie, aby zdobywac jak najwięcej punktów. Gra została udostępniona równocześnie w sklepie App Store na iOS-a i na Androida w Google Play – podobnie jak w przypadku Miitomo ale w przeciwieństwie do Super Mario Run, który na Androidzie zagości dopiero w marcu.

Jeśli Nintendo dotrzyma słowa, to do marca zostaną wydane jeszcze dwa tytuły: Animal Crossing oraz nieznana nam jeszcze piąta gra na urządzenia mobilne. Niezależnie firma potwierdziła, że zamierza wydawać od 2 do 3 tytułów na smartfony rocznie.

Fire Emblem Heroes jest dostępna do pobrania za darmo w sklepie App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play