Roofbot – świetna gra logiczna teraz za free w App Storze

Wielokrotnie doceniana gra mobilna Roofbot dostępna jest przez najbliższy tydzień za darmo do pobrania ze sklepu App Store.

Gra mobilna Roofbot za darmo w sklepie App Store

W ramach sekcji Free App of the Week, przez najbliższych 7 dni w sklepie App Store, możecie pobrać fantastyczną logiczną grę mobilna pod tytułem Roofbot. W grze wcielamy się w sympatycznego robota, który musi ratować planety i ocalić swoją rodzinę.  Jeśli jesteś fanem takich tytułów jak Monument Valley, Maestria czy niezależnych produkcji studia Snowman, to z Roofbot powinien zagościć w Twojej kolekcji indie games logicznych, tym bardziej, że teraz zamiast 2,99 euro nic za nią nie zapłacisz.

W grze Roofbot, którą w skrócie można przetłumaczyć jako „robot na dachu” zastosowano ciekawe efekty wizualne tworząc niepowtarzalną grafikę w perspektywicznym rzucie izometrycznym. Początek gry to wyjaśnienie sytuacji – historia robota opowiedziana w pięknych animacjach i rysunkach.

Wszystkie poziomy właściwej rozgrywki usytuowane zostały na architekturze dachu, który zbudowany został z ciagle zmieniających się „dachówek”. Boczna perspektywa pozwala zobaczyć całą scenę na ekranie, nadając dodatkowo głębi. Kolory w Roofbocie są jasne i żywe, a efekty światła przyciągają wzrok. Należy docenić dbałość twórców o szczegóły tła każdego z poziomów. Każde wyzwanie jest inne i równie ciekawie zrealizowane. Animacje są płynne i nie zauważyłem żadnych opóźnień, a nastrojowa muzyka i efekty dźwiękowe jest przyjemna dla ucha, dlatego nie warto ich wyłączać.

Ogólnie rzecz biorąc, studio Double Coconut wykonało fantastyczną robotę pod kątem wizualnym i audio. Podobnie jak w wielu innych grach logicznych, w Roofbot także należy zaliczyć jeden poziom aby móc przejść do następnego. Obecnie w grze istnieje 5 różnych rozdziałów, na które składa się 20 różnych poziomów w każdym. Mamy więc do przejścia w sumie 100 różnych łamigłówek, których stopień trudności rośnie wraz z postępem w grze.

Screen z gry mobilnej Roofbot na iPhone'a

Przeczytaj również: 20 finalistów Google Play Indie Games Contest

Celem w każdej układanki jest dotarcie do portalu – świecącej płytki na końcu ścieżki. Dojście do elementu docelowego nie zawsze jest proste i wymaga czasem dłuższego zastanowienia. Gra jest świetnym sposobem na trenowanie naszej orientacji przestrzennej i logicznego myślenia. Na drodze możemy napotkać pułapki, dlatego należy zastanowić się przed wykonaniem kolejnego ruchu.

Zobacz oficjalny trailer gry Roofbot:


Sterowanie Roofbotem jest bardzo proste i intuicyjne. Aby przesunąć robota, wystarczy przesunąć palcem w kierunku, w którym chcesz iść. Można także przesunąć palcem w dowolnym miejscu na ekranie, aby się przemieścić – można spokojnie grać także jedną ręką. Pamiętaj, żeby stąpać rozważnie, bo na swojej drodze napotkasz pułapki, a pozostawiane za sobą płytki znikają.

W grze nie ma ograniczenia czasowego, ani mechanizmu punktacji, dlatego możesz w nią grać we własnym tempie. Jeśli w którymś momencie nie będziesz wiedział co zrobić możesz skorzystać z jednej z 25 opcji podpowiedzi w grze, aby przejść dalej – nie warto jednak odbierać sobie zabawy!

Screen z gry mobilnej Roofbot na iPhone'a

Dla mnie gra Roofbot jest jedna z lepszych pozycji na smartfony, pomimo, że jestem jeszcze na wczesnych poziomach gry.  Gorąco polecam ten tytuł, który na iPhone’a w App Storze pobierzesz do przyszłego czwartku za darmo. Na Androida gra jest dostępna także bezpłatnie w sklepie Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Double Coconut Games, AppAdvice – Loose Yourself in the Gorgeous Puzzles of Roofbot