Skate City – nowa gra twórców Alto’s Adventure

Niezależne studio Snowman zapowiedziało dzisiaj nowa grę mobilną o nazwie Skate City, oddającą prawdziwą istotę skateboardingu.

Skate City gra studia Snowman

Podobnie jak gra mobilna Alto’s Adventure zachwyciła mechaniką snowboardowej przygody na iPhone’ie, iPadzie i Apple TV, tak samo kolejny projekt pod tytułem Skate City może oddawać niezapomniane wrażenia skateboardingu na urządzeniach mobilnych. Przy tworzeniu nowej gry Snowman podjął współpracę z norweskim studiem AGENS.

Razem stworzyliśmy grę, która stara się uchwycić prawdziwa istotę skateboardingu, w taki sposób, że naprawdę poczujemy na naszych smartfonach czym jest jazda na deskorolce – powiedział Rayan Cash (założyciel Snowman) dla serwisu iDownloadBlog.

Na blogu studia Snowman czytamy, że popularna w latach dziewięćdziesiątych gra Tony Hawk Pro Skater wpłynęła na proces twórczy popularnej gry Alto’s Adventure. Skate City zapowiada się zatem jeszcze lepiej. Patrząc na udostępnione screeny z gry widać, że grafika będzie znacznie bogatsza i bardziej realistyczna. Widać na nich przechodniów, miasta i wiele innych elementów. Na jednym ze screenów widać także symulację różnych warunków atmosferycznych.

Oto teaser gry Skate City – polecam jednak obejrzeć do końca:

Nie znamy jeszcze dokładnej premiery gry, ale wiadomo, że będzie dostępna na urządzenia z systemami iOS i Android.

Więcej informacji znajdziesz na wkrótce na oficjalnej stronie gry: skatecitygame.com, na której znajdziesz także linki do konta na Instagramie. Zamieszczono tam mnóstwo screenów z gry i krótkich klipów wideo oddających klimat gry dla miłośników skatingu.

Screen z gry Skate City

Oprócz deskorolkowej gry, Snowman pracuje także nad nową grą Alto’s Odyssey – oficjalnym sequelem Alto’s Adventure, który ma pojawić się jeszcze w 2017 roku. Ale to nie wszystko, Snowman pracuje również nad klimatyczną grą platformową koncentrująca się nad elegancją ruchu pt. Where Cards Fall, opisywaną  jako „senną podróż po młodzieńczej niepewności”.

Kto nie może się już doczekać nowych tytułów?

źródło: iDownloadBlog via The Snowman Blog