Samsung wysłał zaproszenie na konferencję (26 lutego)

Firma Samsung wysłała tajemnicze zaproszenie na konferencję prasową, podczas której zaprezentuje nowe urządzenie – i nie będzie to raczej Galaxy S8.

Samsung - zaproszenie na konferencje prasową (26.02.2017)

Koreański producent smartfonów i tabletów Samsung rozesłał we wtorek zaproszenie na konferencje prasową, która odbędzie się 26 lutego podczas Mobile World Congress (MWC 2017) w Barcelonie.

Nie wiemy, co Samsung planuje pokazać podczas tegorocznego MWC, ale zaproszenie może sugerować, że będzie to urządzenie wymiarami zbliżone do tabletu. Standardowo firma powinna zaprezentować najnowszy model flagowego smartfona Galaxy S8, podobnie jak w zeszłym roku Galaxy S7. Zaproszenie może być jednak mylące.

Na zaproszeniu brakuje informacji Unpacked, które zwykle towarzyszyło prezentacji smartfonów Galaxy, na przykład Galaxy Note 7. Może to oznaczać, że Galaxy S8 może zostać zaprezentowane w późniejszym terminie. Mówi się, że może mieć to związek z niefortunnymi losami Galaxy Note 7, który został wycofany z powodu problemów baterii.

I wygląda na to, że Samsung zrobi wszystko, aby uniknąć podobnej wpadki: 8-stopniowa kontrola bezpieczeństwa baterii Samsunga, bowiem nie może pozwolić sobie na kolejną porażkę.

W sieci pojawiły się doniesienia, że Galaxy S8 może zostać zaprezentowany dopiero 29 marca 2017 roku. Cokolwiek Samsung ma w rękawie, będziemy musieli poczekać aż do 26 lutego, aby to zobaczyć.

źródło: Samsung Newsroom – [Invitation] Samsung Press Conference at MWC 2017