Super Mario Run 1.1.0 z trybem Easy Mode

Gra mobilna Super Mario Run została pobrana 78 milionów razy, zarobiła do tej pory 53 mln dolarów, a teraz dostępna jest nowa aktualizacja.

Super Mario Run 1.1.0

Nintendo ogłosiło dzisiaj, że gra Super Mario Run została pobrana 78 mln razy na iPhone’a i wygenerowała około 53 mln $ od grudniowego debiutu w sklepie App Store. Analitycy twierdzą, że wyniki sa lepsze niż oczekiwano, poinformował The Wall Street Journal.

Najnowsza aktualizacja gry Super Mario Run 1.1.0 zawiera nowy tryb rozgrywki Easy Mode, który pozwala graczom łatwo sprawdzić poziomy w własnym tempie bez ograniczenia czasowego. Uaktualnienie dodaje również wsparcie dla języka koreańskiego i zgodność z nowymi wydarzeniami dla trybu Toad Rally.

Statystyki są jednoznaczne i wynika z nich, że ponad 5% graczy zakupiło pełną wersję gry w cenie 9,99 euro (dolarów). To nie lada osiągnięcie dla gry, która kosztuje prawie 10 dolarów, tym bardziej, że większość dobrych tytułów w sklepie z aplikacjami Apple’a kosztuje dolara, góra 3.

Nintendo będzie kontynuowało swoją przygodę z grami na smartfony i już wkrótce pojawi się więcej gier japońskiego producenta konsol, w tym Animal Crossing, którego premiera była pierwotnie planowana na marzec, a ostatecznie pojawi się w kwietniu lub później.

Nintendo prawdopodobnie stopniowo będzie wycofywać swoją konsolę Wii U. Niedawno firma zaprezentowała całkowicie nowe urządzenie Nintendo Switch, które trafi do sklepów w marcu 2017 roku.

Super Mario Run 1.1.0  jest dostępne ściągnięcia za darmo z App Store’a lub jako aktualizacja w aplikacji na iPhone’ie. Użytkownicy urządzeń z Androidem beda mogli zagrać w Mario dopiero w marcu.

źródło: iDownloadBlog – Super Mario Run: new Easy mode, 78 million downloads, $53 million revenue