Bankowość mobilna popularniejsza od internetowej!

Według najnowszych danych (4Q 2016) internauci na świecie częściej korzystają z bankowości mobilnej (55%) niż internetowej (53%).

Urządzenia mobilne są jednym z najważniejszych narzędzi do komunikowania się w internecie – wywarły ogromny wpływ na to jak musiały zmienić się całe branże. Według najnowszych danych Global Web Index za 4. kwartał 2016 roku wynika, że bankowość nie jest wyjątkiem i obecnie więcej internautów korzysta z usług bankowości przez smartfona niż na komputerze.

Każdego miesiąca na świecie, średnio 3 na 4 internautów korzysta z usług bankowości internetowej. I choć ze względów bezpieczeństwa i funkcjonalności komputery wciąż pozostają najpopularniejszym urządzeniem do robienia zakupów online, to pod koniec 2016 roku bankowość mobilna wyprzedziła popularnością serwisy bankowości elektronicznej na komputery.

Wygoda i oszczędność czasu to główne zalety bankowości na urządzenia przenośne. Użytkownicy mogą za pomocą aplikacji płacić rachunki, robić przelewy i monitorować swoje finanse z każdego miejsca i o każdej porze – to właśnie wygoda przeważyła o tym, że coraz częściej korzystamy m-bankingu. Co więcej zauważalny jest stały wzrost użytkowników korzystających z bankowości mobilnej – oznacza to, że klienci banków coraz chętniej korzystają z bankowości online na swoich smartfonach.

Korzystanie z bankowości mobilnej i internetowej (4Q 2015 vs 4Q 2016)

4Q 20154Q 2016zmiana (p.p.)
bankowość mobilna (smartfony)46%55%+9 p.p.↑
bankowość internetowa (PC/laptop)67%53%-15 p.p.↓
Bankowość mobilna popularniejsza od internetowej (4Q 2016)
Częściej korzystamy z bankowości online na smartfonach niż na komputerach

źródło: Global Web Index – Mobile is the Top Online Banking Device