Recently Played – aplikacja z listą piosenek granych w radiu

Dzięki aplikacji Recently Played szybko i łatwo odnajdziesz nazwisko wykonawcy oraz tytuł piosenki granej w radiu o określonej godzinie.

Recently Played - aplikacja do wyszukiwania piosenek granych w radiu

Każdy z nas miał z  pewnością taką sytuację, że jakaś piosenka grana w radio wpadła nam w ucho, ale nie zdążyliśmy uruchomić Shazama albo SoundHounda, a prowadzący audycję nie wspomniał słowem, co przed chwilą leciało w radiu. Szukamy wówczas tytułu utworu po kawałku treści tekstu – gorzej jeśli nie pamiętamy słów.

Wtedy z pomocą przychodzi aplikacja Recently Played (by Oliver Cieliszak), która z łatwością wyszuka i wyświetli to co było grane w radiu o określonej porze. Aplikacja wyszukuje historyczne listy utworów, granych w popularnych stacjach radiowych w Polsce, Wielkiej Brytanii i Czechach – do 5 dni wstecz.

Wystarczy wybrać kraj, stację radiową oraz datę i godzinę – aplikacja wyświetli playlistę utworów puszczanych w danej stacji w ciągu całej godziny. Po kliknięciu na wybrany utwór możemy go odsłuchać w Spotify, iTunes lub obejrzeć teledysk na YouTube’ie. Gdy znajdziesz poszukiwany tytuł, wystarczy, że przesuniesz palec w lewo na wybranym tytule, aby odsłuchać go w dostępnych serwisach streamingowych.

Aplikacja Recently Played jest bardzo prosta i estetyczna, a za pomoc kilku tąpnięć znajdziesz bez problemu tytuł zasłyszanego w radiu utworu. Apka nie jest kolejną kopią takich narzędzi Shazam czy SoundHound, które wykorzystują rozpoznawanie dźwięków do odnalezienia jego tytułu – co przy dużym hałasie lub jazdy samochodem ma różne efekty. Recently Played daje 100-proc. pewność, że przy podaniu przybliżonej godziny nadawania pisoenki znajdziesz jej tytuł na liście aplikacji.

Jak szukać tytułów utworów puszczanych w radiu w aplikacji mobilnej Recently Played?

1. Wybierz kraj i nazwę stacji radiowej, w której usłyszałeś nieznany utwór lub piosenkę. Następnie określ przybliżoną godzinę o której była grana piosenka. Aplikacja wyświetli pełną listę utworów odtwarzanych w stacji radiowej w ciągu wskazane, pełnej godziny.

Recently Played - wyszukiwanie piosenek z radia (iOS) Recently Played - lista utworów odtwarzanych w radiu o określonej godzinie

2. Aby odsłuchać wybraną piosenkę/utwór wystarczy kliknąć na wybraną pozycję – zostanie odtworzona w domyślnym odtwarzaczu serwisu streamingowego (np. Spotify lub iTunes). Jeśli na wybranym utworze przesuniemy palcem w lewo, będziemy mieli do wyboru serwis, w którym chcielibyśmy odsłucha lub obejrzeć dany utwór (Spotify, iTunes, YouTube).

Odtwarzanie wyszukanych utworów w Recently Played (Spotify) Odtwarzanie wyszukanych utworów w Recently Played

Aplikacja jest bardzo pomysłowa i przydatna dla tych, którzy lubią odkrywać nowości muzyczne z radia. Usłyszałeś piosenkę w radiu i chcesz znać jej tytuł? Teraz to nic trudnego – Recently Played jest dostępna do pobrana za darmo ze sklepu App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play