Nowy iPhone 8 może być podobny do tego konceptu

To prawie pewne, że nowy iPhone 8 zostanie radykalnie przeprojektowany, a na przednim panelu prawdopodobnie pożegnamy przycisk Home.

Koncept iPhone 8

Mówi się, że Apple w tym roku może zaprezentować aż trzy modele iPhone’a: iPhone 7s i 7s Plus oraz iPhone X (lub iPhone’a 8) z okazji dziesięciolecie tego smartfona. Firma z Cupertino od dłuższego czasu ma dwuletni okres przeprojektowania nowego medelu i idąc tym tropem przeprojektowany iPhone 8 powinien pojawić się dopiero we wrześniu  2018 roku.

Plany związane z produkcją i projektem nowego iPhone’a zawsze owiane są tajemnicą, co przysparza fanom pole do popisu i mogą antycypować na temat dizajnu kolejnego modelu. Wielu projektantów od dłuższego czasu zastanawia się jak mógłby wyglądać iPhone 8 i prawie zawsze są to piękne projekty, które mogłyby być rzeczywiste (Na takiego iPhone’a 8 (X Edition) czekam!)

Projektant Moe Slah opublikował swoją wizję iPhone’a 8, która uwzględnia wszelkie dotychczasowe plotki i domysły na temat funkcjonalności i wygładu nowego flagowca Apple’a. Koncept przygotowany przez Moe posiada 5,8-calowy wyświetlacz OLED i pozbawiony jest przycisku Home (Początek) na przednim panelu. Smartfon miałby być pozbawiony górnej i dolnej ramki do minimum, a w górnej części umieszczone byłyby tylko aparat, czujniki i słuchawka.

Wymiary iPhone’a 8 nie praktycznie nie zmieniłyby się w porównaniu do iPhone’a 7 Plus i miałyby wynosić: 158,2 mm długości i 77,9 mm szerokości:

Wymiary i wyświetlacz iPhone'a 8 (projekt)
Wymiary i wyświetlacz iPhone’a 8 (projekt)

Nie wiadomo, czy telefon miałby zakrzywiony wyświetlacz, nie oznacza to jednak, że krawędzie nie mogłyby obejmować wyświetlacza, tak jak to zrobił Samsung w Galaxy S6 i S7.

Ekran główny iPhone 8 (koncept)
Ekran główny iPhone 8 (koncept)

W koncepcji Slah czujnik odcisku palca (Touch ID nowej generacji) miałby być osadzony w wyświetlaczu – co zgodne jest z krążącymi plotkami. Na zaokrąglonych krawędziach ekranu mogą znaleźć się bez zmian trzy fizyczne przyciski głośności i włączania/wyłączania.

Tak może wyglądać nowa aplikacja Muzyka od Apple’a pod systemem iOS 11:

Apple Music - iPhone 8 (koncept)
Apple Music – iPhone 8 (koncept)

Projektant przewidział także inne zmiany w interfejsie użytkownika podyktowane nową konstrukcją, która wpływa zarówno na nawigację po ekranie i w aplikacjach. Pojawił się także nowy wygląd ekranu głównego, nowe powiadomienia oraz przebudowane Centrum sterowania .

Na poniższym obrazku widzimy jak mogą wyglądać te elementy na większym ekranie, bez przycisku Home, w nowym systemie iOS 11.

Centrum sterowania na koncepcji iPhone'a (iOS 11)
Centrum sterowania na koncepcji iPhone’a (iOS 11)

źródło: BGR – Apple’s iPhone 8 might look a lot like this via Behance – Moe Slah