„House of Cards” wraca z 5. sezonem 30 maja 2017 r.

Netflix nie mógł wybrać lepszego dnia na zaprezentowanie zapowiedzi 5. sezonu serialu „House of Cards” – już 30 maja 2017 r. kolejne losy Franka Underwooda.

Zapowiedź 5. sezonu serialu „House of Cards” - Netflix

Netflix nie mógł znaleźć bardziej idealnego momentu, aby udostępnić trailer piątej serii serialu „House of Cards”. Podczas trwającej inauguracji zaprzysiężenia 45. prezydenta STanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, serwis ogłosił, że serial powróci na ekrany 30 maja 2017 roku. Hasłem przewodnim nowych odcinków wydaje się być We make the terror (z ang. Robimy terror). Może to oznaczać, że rodzina Underwoodów będzie jeszcze bardziej przerażająca – co nie dziwi.

Przypominamy, że piąty sezon po raz pierwszy tworzony był bez udziału pierwotnego twórcy i scenarzysty serialu Beau Willimona, który powiedział, że nadszedł czas, aby przejść do nowych przedsięwzięć.

House of Cards to popularny dramat polityczny, który i tym razem na pewno zaskoczy. Z pewnością potrzebnych jest kilka świeżych pomysłów, żeby dorównać poziomowi poprzednim sezonom.

Zobacz oficjalną zapowiedź 5. sezonu serialu House of Cards:

Netflix nie po raz pierwszy udowadnia, że ma wyczucie czasu i potrafi wykorzystać bierzace wydarzenia do promocji swojego serwisu i serialu. Wystarczy chociażby przypomnieć wykorzystanie ostatniej wpadki polskiego ministra sprawiedliwości z San Escobar do promocji serialu „Narcos”.

A tak Netflix zajawił serial wczoraj na Twitterze, podczas inauguracji 45. prezydenta USA:

źródło: Netflix