Nintendo Switch już 3 marca za 300 dolarów

Konsola przenośna Nintendo Switch będzie dostępna w sprzedaży już od 3 marca 2017 roku i będzie kosztować 300 dolarów.

Konsola Nintendo Switch

Nintendo Switch będzie kosztować 300 $ (około 1250 zł) i trafi do sklepów fizycznych i internetowych za półtora miesiaca – 3 marca 2017 r. Nintendo ujawniło datę premiery oraz cenę konsoli Switch podczas konferencji online, która odbyła się w czwartek (12 stycznia) wieczorem.

Najnowsza konsola Nintendo Switch jest przeznaczony zarówno korzystania z niej w domu jak i podczas podróży. Samo urządzenie przypomina tablet, do którego podłączane są dwa kontrolery po obu stronach. Gracze mogą ustawić ekran na stacji dokującej, odłączyć kontrolery i grać na telewizorze w salonie.

Odłączane kontrolery (pady) o nazwie Joy-Con, można ze sobą połączyć by powstał tradycyjny gamepad, podobny do tego z N64. Joy-Cony mogą być stosowane oddzielnie jako kontrolery ruchu:

W kontrolerach Joy-Con jest umieszczony system motion-sensing oraz system HD Rumble – dzięki nim gracze mogą poczuć fizyczne elementy gry we własnej dłoni. Sama konsola wyposażona jest w pojemnościowy ekran dotykowy, w przeciwieństwie do poprzednich konsol Nintendo (DS, 3DS i Wii U), które mają rezystancyjne ekranów dotykowych.

Konsola Switch będzie dostępna bez ograniczeń regionalnych, oznacza to, że gracze będą mogli załadować grę bez względu na to w jakim kraju się znajdują. System będzie oferował także tryb multiplayer, ale za dostęp do niego będzie trzeba  dodatkowo zapłacić.

Nintendo Switch Box

Nintendo zaprezentowało także sporo zapowiedzi gier na nową konsolę, w tym: Splatoon 2, Super Mario Odyssey, Minecraft: Story Mode, Skylanders Imaginators, Rayman Legends, Skyrim, Minecraft, NBA 2K18, Arms i The Legend of Zelda: Breath of the Wild, które zostaną wydane także w dniu premiery, 3 marca.

Specyfikacja techniczna Nintendo Switch

Sprawdź parametry techniczne nowej konsoli mobilnej Switch w porównaiu z Nowym Nintendo 3DS XL i Sony Playstation Vita Slim:

Porównanie specyfikacji technicznej Nintendo Switch, 3Ds XL, Sony Playstation Vita Slim
Porównanie specyfikacji technicznej Nintendo Switch, 3Ds XL, Sony Playstation Vita Slim

źródło: AnandTech, Engadget via Nintendo