To co zostało z Yahoo zmienia nazwę na Altaba

Marissa Mayer rezygnuje z funkcji prezesa zarządu Yahoo, a niesprzedana część firmy zmieni nazwę na Altaba Inc.

Marissa Mayer - Yahoo (Altaba)

Gigant internetowy Yahoo, który powstał w 1995 roku ma zostac sprzedany firmie Verizon, a niektóre części spółki będą istniały jako fundusz inwestycyjny.  Obecnie 15 proc. udziałów spółki posiada Alibaba, 35,5 proc. Yahoo Japan – aktywa te przetrwają pod nową nazwą Altaba Inc. Reszta firmy Yahoo zostanie zintegrowana z operatorem komórkowym Verizon (aktywa nazywane były wcześniej Remain Co.)

Tylko pięciu członków zarządu pozostanie w Altaba: Tor Brahnam, Eric Brandt, Catherine Friedman, Thomas McInerney i Jeffrey Smith. Reszta zarządu Yahoo, w tym CEO Marissa Mayer przejdzie do Verizon, gdzie będą uczestniczyć w procesie integracji. Stanowisko byłej prezes nie zostało jeszcze ogłoszone. Wiadomo jednak, że Meyer dostanie odprawę w wysokości 55 mln dolarów. To niezła sumka, jak na prezesa, który przyczynił się do upadku giganta internetowego.

Wiadomość o zmianie nazwy yahoo pochodzi z wniosku złożonego na Giełdzie do Komisji Papierów Wartościowych. Taka procedura jest konieczna, jeśli Verizon ma zamiar zakupić Yahoo. W związku z ujawnionymi w ubiegłym roku naruszeniami bezpieczeństwa ponad 1 mln użytkowników serwisu, Verizon podobno zażądało zniżki 4,8 mld dolarów tuż przed zamknięciem transakcji.

Yahoo – a właściwie teraz już Altaba? – przyznało, że ​​naruszenie bezpieczeństwa może zagrozić umowie z Verizon. Czy taki incydent wpłynie na losy transakcji z Verizonem? Dowiemy się w tym miesiącu. Jedno jest pewne – to smutny koniec jednego z największych gigantów i pionierów internetowych w historii.

źródło: TechCrunch – Marissa Mayer resigning from Yahoo board as remaining company renames itself Altaba