Uber Movement – serwis ze statystykami ruchu

Przewoźnik Uber uruchomił nowy serwis Uber Movement, w którym oferuje dane na temat statystyk natężenia ruchu w miastach.

Uber Movement

Uber uruchomił nowy serwis internetowy Uber Movement – Let’s find smarter ways forward, w którym daje dostęp do swoich danych dotyczących natężenia ruchu w wybranych miastach na świecie.

Dzięki temu, że przewoźnik zbiera historyczne dane na temat przemieszczania się swoich kierowców, może mieć wgląd w jaki sposób funkcjonuje ruch w mieście. Nie ujawniając danych kierowców, zamierza rozpocząć udostępnianie takich danych – najpierw konkretnym organizacjom, a potem wszystkim zainteresowanym internautom.

Firma zbierając dane na temat przemieszczania się kierowców po mieście, zdała sobie sprawę, że mogą one zostać wykorzystane dla dobra publicznego. W efekcie powstał serwis Uber Movement, który ma pomóc urzędnikom oraz urbanistom w organizacji ruchu drogowego w miastach, gdzie Uber prowadzi swoją działalność. Dzięki takim danym osoby zajmujące się planowaniem mogą podjąć kluczowe decyzje w zakresie infrastruktury i analizy ewentualnych złych warunków w wybranych lokalizacjach.

Użytkownicy serwisu mogą przeglądać dane dla wybranych lokalizacji z określonego dnia, tygodnia czy miesiąca, aby stworzyć własne modele ruchu. Uber niewątpliwie chce zrobić coś dobrego dla mieszkańców i urzędników lokalizacji, w których działa, a tego rodzaju serwis jest jednym z narzędzi, które mogłoby przyczynić się do poprawy infrastruktury drogowej w miastach.

Przykładowy screen z serwisu Movement - Seattle
Przykładowy screen ze statystykami serwisu Movement dla Seattle

Żeby było jasne, Uber nie zamierza planować infrastruktury miast i nigdy nie będzie tego robić. Tego rodzaju narzędziami chce zrobić wszystko, co możliwe, aby wpłynąć na poprawę ruchu. Jest to także jeden ze sposobów, aby mieć lepsze relacje z samorządowcami miast, w których działa.

Zobacz oficjalne wideo promujące usługę:

Póki co każdy może zostawić swój adres e-mail w serwisie, aby otrzymać wkrótce dostęp do serwisu. Więcej znajdziesz na oficjalnej stronie: movement.uber.com

źródło: Uber Movement via TechCrunch