Super Retro Boy – niemal klasyczny Game Boy w nowym wydaniu

Konsola mobilna Super Retro Boy wygląda prawie jak klasyczny Game Boy i jest zaprojektowana, aby można było na niej grać w oryginalne gry Nintendo.

Super Retro Boy - konsola mobilna od Retro-Bit

Ostatnio dużą popularnością cieszą się odświeżone wersje starych konsol do gier wideo. Warto wspomnieć chociażby o szalenie popularnej konsoli Nintendo NES Classic Edition. Tym razem, na targach CES 2017, firma Retro-Bit zaprezentowała konsolę mobilną Super Retro Boy, która jest odświeżoną wersją kultowego Game Boya od Nintendo.

Super Retro Boy posiada prawie identyczny wygląd jak game Boy, ale posiada współczesne podzespoły (wyświetlacz, wbudowany akumulator) i lepsza wydajność.Na początek trzeba powiedzieć, że konsola nie posiada preinstalowanych gier jak to ma miejsce w przypadku konsoli NES Classic. Urządzenie zostało zaprojektowane, aby mogło odtwarzać oryginalne kartridże z grami na konsole przenośne: Game Boy, Game Boy Color i Game Boy Advance.

Oznacza to, że jeśli posiadasz stare kartridże na Game Boya, to jest duża szansa, że mogą zyskać drugie życie, dzięki konsoli mobilnej od Retro-Bit.

Konsola Super Retro Boy posiada akumulator o pojemności 2500 mAh, który powinien wystarczyć na 10 godzin grania, a wyświetlacz TFT HD odporny jest na zarysowania. Niestety nie ujawniono zbyt wielu szczegółów na temat specyfikacji technicznej urządzenia. Pod charakterystycznym kwadratowym ekranem konsoli dostępne są: klasyczny D-pad, Start, Select oraz przyciski A, B, L i R.

Konsole Super Retro Boy

Firma Retro-Bit zapowiedziała, że Super Retro Boy trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w okolicach sierpnia 2017 roku i będzie kosztować ok. 80 dolarów. W zależności od tego jakie posiadasz gry na oryginalnego Game Boya Nintendo, to może być świetny sprzęt w dobrej cenie, aby  odświeżyć sobie stare tytuły.

źródło: Slash Gear – Super Retro Boy is almost the ‘Game Boy Classic’ of your dreams via Retro-Bit