Oryginalna gra Netflix Infinite Runner z bohaterami seriali

Netflix udostępnił 8-bitową grę internetową w stylu retro, w której mamy do wyboru bohaterów popularnych seriali serwisu.

Netflix Infinite Runner - gra

Serwis telewizji internetowej Netflix uruchomił właśnie prostą grę internetową Netflix Infinite Runner. Gra utrzymana jest w starym stylu konsol z lat osiemdziesiątych, a rozgrywce towarzyszy 8-bitowa muzyczka. Ciężko powiedzieć, czemu ma służyć gra, może po prostu programiści Netflixa mieli trochę czasu, aby stworzyć prostego endless runnera z przeszkodami dla fanów seriali.

Netflix Infinite Runner, jak sama nazwa wskazuje, to gra w której biegniemy bez końca, omijając przeszkody. Do wyboru mamy czterech bohaterów ulubionych seriali Netflixa: Pablo Escobar (Narcos), Marco Polo (Marco Polo), Piper Chapman (Orange Is the New Black) i Mikke Wheeler (Stranger Things).

Netflix potwierdził, że gra została przez niego wyprodukowana i obecnie promowana jest na hiszpańskich i indyjskich profilach społecznościowych. Każdy z poziomów gry różni się od siebie, w zależności jakiego bohatera wybierzemy.

Grając Pablo Escobarem, musimy przeskakiwać przez policjantów w kolumbijskiej dżungli i nie muszę pisać co zbiera Narcos:

Netflix Infinite Runner - Narcos

Świat Marco Polo w grze Netflixa:

Netflix Infinite Runner - Marco Polo

Dla Piper Chapman przeszkodą są strażnicy więzienni, a zbiera koguty:

Netflix Infinite Runner - Orange is the New Black

Tak wygląda kadr z gry, gdy wcielimy się w bohatera serialu Stranger Thing:

Netflix Infinite Runner - Stranger Things

Gra jest bardzo prosta, a żeby dobrze skakać trzeba chwilę potrenować, bowiem na mobile’u bohaterowie reagują z małym opóźnieniem. Jesli masz akurat wolną chwilę możesz spróbować swoich sił w grze, pod adresem flixarcade.netflix.io

źródło: Netflix via Engadget