Udział wersji systemu iOS w styczniu 2017 r.

Mobilny system operacyjny iOS 10 zainstalowany jest już na 76% aktywnych iPhone’ach, iPadach i iPodach touch.

Prawie cztery miesiące po wydaniu finalnej wersji operacyjnego systemu mobilnego iOS 10, jest on zainstalowany na 76 proc. aktywnych urządzeń mobilnych Apple’a. Oficjalne dane na temat udziału poszczególnych wersji systemu pochodzą ze sklepu App Store, z 4 stycznia 2017 roku.

Udział najnowszej wersji systemu iOS 10 wzrósł w okresie od listopada ubiegłego roku do stycznia br. o 13 punktów procentowych. Według danych z 27 listopada ostatnio wydany system był obecny na 67 proc. iUrządzeń.

System iOS 9 nadal działa na 18 proc. urządzeń, a tylko 6 proc. ma zainstalowaną wersje iOS 8 lub wczesniejszą.

Udział wersji systemu iOS w styczniu 2017 r.

Największy przyrost nowych instalacji systemu iOS 10 zauważalny był po wydaniu wersji iOS 10.2 w pierwszej połowie grudnia 2016 r. W ostatnio wydanej wersji wprowadzono poprawki i kilka nowych funkcji w tym nową aplikację TV (niedostępna w Polsce), nowe emotikony i ulepszenia Live Photos.

W tym samym okresie zeszłego roku, system iOS 9 był zainstalowany na 75 proc. aktywnych urządzeń mobilnych Apple’a – wygląda więc na to, że dziesiątka cieszy się podobną popularnością, co jej poprzednik.

Apple systematycznie wydaje aktualizacje swojego systemu, a według doniesień pierwsza beta dużej aktualizacji systemu iOS 10.3 zostanie wydana już 10 stycznia 2017 r.

źródło: App Store Distribution