Gry mobilne Mega Man od 1 do 6 już dostępne

Sześć części gry mobilnej Mega Man Mobile dostępne są od dzisiaj na urządzenia z systemami iOS oraz Android – każda z nich kosztuje ok. 10 zł.

Mega Man Mobile 1-6 od Capcom

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, seria sześciu części gry mobilnej Mega Man Mobile od Capcom jest od teraz dostępna na urządzenia z systemami iOS oraz Android.

Mega Man, znany w niektórych regionach również jako Rockman, jest bohaterem klasycznej gry arcade. Gra po raz pierwszy ukazała się w 1987 roku i podobnie jak każdy tytuł zręcznościówki z tego okresu była szalenie trudna, wymagała koordynacji i opanowania nowej formy sterowania. W grze dużo się działo, była dostępna wyjątkowa broń do wyboru oraz masa rozmaitych wrogów do pokonania. Oczywiście należało unikać przeszkód, pułapek i pokonywać intruzów.

Nie trzeba dodawać, ogłoszenie przez Capcom wydania starych klasycznych części Mega Man 1-6 na smartfony jest jednym z ekscytujących wydarzeń dla wielbicieli 8-bitowych gier retro. Każda z części kosztuje 1,99 euro (ok. 9-10 zł) w sklepie App Store i Google Play – ale warto wypróbować najpierw jedną z części zanim kupisz wszystkie.

Niestety, gry nie oferują wsparcia dla kontrolerów. Każdy, kto kiedykolwiek grał w Mega Man może sobie wyobrazić, jak niewygodne i wręcz frustrujące byłoby granie w szybkim tempie, w strzelankę za pomocą wirtualnych przycisków na ekranie dotykowym. Oprócz nowej formy sterowania trzeba dodać straszną liczbę klatek na sekundę – niektórzy donoszą, że gra płynniej chodzi na NES.

Co dziwne, gra nie wykorzystuje pełnego ekranu telefonu dla obrazu 16:9, a rozgrywka wyświetlana jest na małym ekranie pośrodku, podczas gdy na pozostałej części po bokach są umieszczone wirtualne przyciski…

Mega Man Mobile - screen
Mega Man Mobile - screen

Polecam najpierw obejrzenie kilku filmów na YouTube’ie, które przedstawiają rozgrywkę, zanim zdecydujesz się na zakup którejkolwiek części:

źródło: Mega Man via Phone Arena