Dlaczego jeszcze nie ma Kindle Voyage 2?

Co jest powodem opóźnienia wydania nowego czytnika e-booków Kindle Voyage 2? Okazuje się, że wcale nie technologia.

Kindle Voyage e-reader

Mija kolejny rok oczekiwania na Kindle Voyage 2. I tym razem także nie udało się Amazonowi wydać swojego najnowszego urządzenia.

Wśród zwolenników marki Kindle przez cały rok 2016 istniało przeświadczenie, że swoją premierę będzie miał Kindle Voyage 2. Niestety rok mija, a najnowszego czytnika Amazonu jak nie było, tak nie ma.

Paperwhite

W 2015 roku, kiedy spodziewano się Voyage 2, niespodziewanie pojawił się Paperwhite, który szturmem zawładnął rynkiem czytników ebooków. Mogłoby się wydawać, że to technologia użyta w Paperwhite będzie przeszkodą w wydaniu następcy Voyage. Żaden inny czytnik nie posiada czujnika jasności otoczenia, wraz z przyciskami fizycznymi, wysokiej jakości obudową i ekranem 300 dpi. Jednak nie to jest problemem.

Duże zapotrzebowanie

Prostym wytłumaczeniem może być fakt, iż Amazon nie spodziewał się tak wysokiego popytu na pierwszą wersję Voyage. Czytnik ten jest najpopularniejszym wśród produktów tego producenta. A częste promocje, obniżające cenę o 50$, są gratką dla wielu łowców okazji.

Podobnie sprawa ma się z Paperwhite, który sprzedaje się doskonale. Niejednokrotnie zdarzały się Amazonowi braki w stanach magazynowych, co tylko napędzało popyt. Istnieje sugestia, że na ten moment oba czytniki odpowiadają w zupełności na zapotrzebowanie rynku, zatem producent wstrzymuje premierę Voyage 2.

Listopad

Wszystkie czytniki Kindle miały swoje premiery na jesień, zatem oczekujący na premierę byli przekonani, że to właśnie w listopadzie 2016 wyjdzie nowy Voyage. Tak się nie stało, a Amazon zaskoczył wszystkich wyprzedażami swoich czytników przed Świętami. Kolejną przeszkodą może być obecna oferta Amazonu w USA, która mówi, że każdy kto kupi Kindle do 31 grudnia 2016, może zwrócić go bez żadnych konsekwencji do 31 stycznia 2017. Premierowy czytnik tego producenta nie mógłby być nią objęty.

Premiera czytnika w 2017?

Kolekcjonerzy przewidują, że wbrew tradycji, Kindle Voyage 2 swoją premierę będzie miał w styczniu bądź lutym 2017 roku. Istnieją także wypowiedzi pracowników Amazonu, mówiące o niestandardowej prezentacji nowego modelu, zatem pozostaje nam mieć nadzieję na szybie wejście w życie zapowiedzi i cierpliwe oczekiwanie na następcę Voyage.

źródło: 71media SA