Bezpłatne Wi-Fi od Google’a na 100 stacjach kolejowych w Indiach

Firma Google udostępniła bezpłatny dostęp do internetu bezprzewodowego już na 100 stacjach kolejowych w Indiach.

Darmowe Wi-Fi RailWire Google w Indiach

Google zapowiadało uruchomienie do końca 2016 roku dostępu do bezpłatnego internetu bezprzewodowego na 100 stacjach kolejowych w Indiach. Teraz firma ogłosiła, że na stu dworcach kolejowych w całych Indiach funkcjonuje darmowy dostęp do Wi-Fi.

Zobacz również: Darmowe Wi-Fi od Google’a na 400 stacjach w Indiach

Usługa oferowana jest przez Google’a wspólnie z RailTel. Koleje indyjskie i RailTel zapewniają bezprzewodowy dostęp do internetu na 400 dworcach kolejowych w całym kraju, ale przy użyciu RailWire Wi-Fi mieszkańcy tego kraju mogą łączyć się za darmo z internetem.

100 stacji z darmowym Wi-Fi w Indiach (Google, RailWire)

Mieszkańcy Indii odwiedzają stacje kolejowe nawet co 3-4 dni, aby połączyć się z szybkim internetem za darmo. Zatrzymują się tam na kilka minut, pobierają aplikacje, aktualizują swoje urządzenia i pobierają potrzebne materiały i multimedia.

W Indiach dostęp do sieci jest wielkim dobrem, a zasięg komórkowy wciąż nie jest dostępny dla większości populacji. Inicjatywa Google’a z pewnością pomoże wielu ludziom. Od prozaicznych czynności takich jak pozostawanie w kontakcie ze znajomymi i rodziną, po zdobywanie nowych umiejętności i poszukiwanie zatrudnienia.

Google zapowiada, że zamierza rozszerzyć swoją usługę do 400 stacji kolejowych w całym kraju.

źródło: Android Central – Google’s free public Wi-Fi is now available at 100 railway stations across India