Facebook testuje kolorowe tła dla postów

Wybrani użytkownicy aplikacji mobilnej Facebooka na Androida mogą już dodawać kolor dla publikowanych wpisów na swoich osiach czasu.

Kolorowe tła wpisów na Facebooku

W aplikacji mobilnej Facebooka na Androida zaczęła pojawiać się funkcja umożliwiająca zmianę koloru tła zamieszczanego posta. Standardowo tło każdego spisu jest białe, ale wygląda na to, że różnobarwne tła mogą wkrótce zagościć na stałe.

Sam Facebook potwierdza, że taka opcja jest testowana i została udostępniona wybranym użytkownikom. Wygląda na to, że opcja jest dostępna w różnych regionach poza Stanami Zjednoczonymi. Warto dodać, że osoby, które nie mają dostępu do kolorowych teł, nie mogą też zobaczyć pokolorowanych wpisów przez tych, którzy mają taką możliwość. Ma się to jednak wkrótce zmienić.

Według oficjalnego oświadczenia rzecznika Facebooka, kolorowe tła mają pojawiać się stopniowo na całym świecie od dzisiaj przez kilka najbliższych dni dni. Na razie tylko na Androidzie, ale osoby przeglądające serwis na iOS-ie i w przeglądarce internetowej będą mogli je zobaczyć.

Czy to dobre posunięcię? Na pewno zrobi się kolorowo i mało czytelnie – osobiście wolałbym, żeby Facebook wprowadził testowaną już w wydarzeniach funkcję formatowania tekstu w HTML-u lub przy pomocy Markdown(nagłówki, pogrubienie, italic, podkreślenie itp.).

Przykład formatowania tekstu na Facebooku przy pomocy Markdown
Przykład formatowania tekstu na Facebooku przy pomocy Markdown
Pomoc dotycząca formatowania tekstu w poście na Facebooku
Pomoc dotycząca formatowania tekstu w poście na Facebooku

A Wy już macie dostępną opcję kolorowania wpisów?

źródło: TechCrunch – Facebook encourages text statuses with new colored backgrounds