44% internautów używających tylko smartfona jest w wieku 16-24 lata

Prawie połowę (44%) użytkowników korzystających na co dzień tylko ze smartfonów, stanowią internauci w wieku 16-24 lata.

Na poprzednich wykresach mogliście zobaczyć, że najwięcej użytkowników online korzystających jedynie ze smartfona jest w krajach rozwijających się, w szczególności w krajach Bliskiego Wschodu i części Azji i Pacyfiku. Według danych demograficznych, blisko połowa tych użytkowników to przede wszystkim młodzie w wieku 16-24 lata.

Aż 44-procentowy udział tej grupy wśród posiadaczy tylko smartfonów nie dziwi, bowiem to właśnie najmłodsze osoby najbardziej entuzjastycznie podchodzą do nowych technologii mobilnych. A dane GlobalWebIndex tylko potwierdzają jak wielu jest takich użytkowników.

Znaczenie tej grupy wiekowej wśród użytkowników jedynie mobile’a jest szczególnie widoczne jeśli porównamy te dane z profilem wiekowym użytkowników wielu urządzeń online. Wśród osób korzystających z internety na różnych urządzeniach (smartfony, tablety, komputery) najmłodsi stanowią tylko 24%. Warto dodać, że użytkownicy w wieku 55-64 lata, którzy korzystają tylko ze smartfonów stanowią zaledwie 3% – liczba ta wzrasta do 10% gdy bierzemy pod uwagę multiplatformowość.

Zobacz poniższą mobiGRAFIKĘ, żeby porównać wiek internautów korzystających tylko z mobile’a i z wielu urządzeń do łączenia się z siecią:

44% użytkowników korzystających tylko ze smartfonów stanowią internauci w wieku 16-24 lata

źródło: GWI – 44% of Mobile-Only Users are 16-24