Pokémon GO oficjalnie wprowadza PokeStopy do Starbucksa

Pokémon GO oficjalnie potwierdziło, że od dzisiaj rozpoczyna współpracę z siecią kawiarni Starbucks, wprowadzając na ich terenie 7800 nowych Siłowni i PokéStopów.

PokeStopy w kawiarniach Starbucks (Pokemon GO)

Spekulacje na temat współpracy Pokemon GO i Starbucksa z początku tego tygodnia okazały się prawdziwe (W Pokémon GO może pojawić się 100 nowych pokemonów). Wiemy już oficjalnie, że następnym wielkim partnerem i sponsorem Pokemon GO jest sieć Starbucks, która będzie obsługiwać nowe siłownie (Gyms) i PokéStops w 7800 kawiarniach w Stanch Zjednoczonych. Oprócz nowych lokalizacji w grze, Starbucks wprowadza również limitowaną edycję Pokémon Go frappuccino. Jak będzie smakował nowy napój ciężko powiedzieć, ale z pewnością do sieci trafia relacje :)

Forma współpracy ze Starbucksem jest podobna do partnerstwa z siecią restauracji McDonaldana podczas premiery gry w pierwszej połowie tego roku.  Polegała ona wówczas na tym, że w 3000 japońskich MacDonaldów Niantic umieściło miejsca do łapania i walk pokemonów w grze.

Bardziej ekscytujące dla graczy od nowego napoju jest na pewno to, że w grze pojawi się jeszcze więcej miejsc, które będą ich angażowały do uczestniczenia w pokemonowej rozszerzonej rzeczywistości.

źródło: Pokemon GO Live – Hello, Starbucks!