GVRA – nowe stowarzyszenie liderów VR

Liderzy przemysłu VR stworzyli GVRA (Global Virtual Reality Association), czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Wirtualnej Rzeczywistości.

GVRA - Global Virtual Reality Association (logo)

Organizacja non-profit GVRA (z ang. Global Virtual Reality Association), założona 7 grudnia 2016 roku przez firmy Acer Starbreeze, Google, HTC VIVE, Facebook Oculus, Samsung i Sony Interactive Entertainment, zrzesza międzynarodowych producentów zestawów do wirtualnej rzeczywistości w celu promowania wzrostu branży VR (z ang. Virtual Reality) na świecie.

Celem Global Virtual Reality Association (GVRA) jest promowanie odpowiedzialnego rozwoju i globalnego promowania technologii VR. Członkowie stowarzyszenia będą zajmować się rozwojem i dzieleniem się najlepszymi praktykami, prowadzeniem badań i zrzeszaniem międzynarodowej społeczności VR wraz z postępem technologii. Międzynarodowe Stowarzyszenie Wirtualnej Rzeczywistości będzie zajmować prowadzić także rozmowy w imieniu firm prywatnych z podmiotami publicznymi na całym świecie. Grupa ma być także najlepszym źródłem informacji dla konsumentów, decydentów i przemysłu skupionego wokół VR.

Wirtualna rzeczywistość ma ogromny potencjał i wszytko wskazuje na to, że już wkrótce stanie się następna wielka platformą obliczeniową, która będzie miała wpływ na poprawę funkcjonowania wielu branż: od edukacji zdrowotnej po rozwój globalnych gospodarek światowych. Międzynarodowe Stowarzyszenie Wirtualnej Rzeczywistości będzie działać w celu zmaksymalizowania potencjału VR i zapewnienia zysków płynących z rozwoju tej technologii.

Warto wspomnieć, że we wrześniu tego roku powstało partnerstwo Partneship on AI dotyczące sztucznej inteligencji, założone wspólnie przez takie firmy jak Facebook, Amazon, Google, IBM i Microsoft. Celem partnerstwa jest tworzenia standardów, wspólnych badań i kwestii bezpieczeństwa związanych z rozwojem sztucznej inteligencji (AI).

Założyciele stowarzyszenia GVRA:

Założyciele stowarzyszenia GVRA
(Acer, Facebook, Google, HTC, Samsung, Sony PlayStation)

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej stowarzyszenia: www.gvra.com

źródło: GVRA – Virtual Reality Industry Leaders Come Together to Create New Association