Cortana na Androida i iOS-a z uproszczonym wyglądem

Asystent głosowy Cortana od Microsoftu dostaje prostszy wygląd w wersji na urządzenia z systemem Android i iOS.

Cortana Microsoftu na Androida i iOS-a

Każda duża firma technologiczna ma obecnie obsesję na punkcie kontroli urządzeń za pomocą głosu. Począwszy od Alexa Amazonu i Siri Apple’a po nowe telefony Pixel Google’a – prawie wszsystko można obsłużyć za pomocą asystent agłosowego.

Nie chcąc być pominięte, Microsoft wciąż ciężko pracuje nad swoim rozwiązaniem o nazwie Cortana na Windowsa 10 i inne mobilne systemy operacyjne. Dzisiaj firma ogłosiła odświeżony i uproszczony wygląd swojej aplikacji Cortana na iOS-a i Androida. Wszystko w fioletowym kolorze, ale najważniejsze jest jednak to, że aplikacje będą działały szybciej niż wcześniej, a nowa sekcja szybkiego dostępu jest zamieszczone w centralnej części aplikacji. Najczęściej wyszukiwane zapytania takie jak przypomnienia, kalendarz spotkań czy prognoza pogody są teraz lepiej prezentowane w interfejsie aplikacji.

Nowa wersja aplikacji mobilnej Cortana na Androida jest dostpna już od dzisiaj (najpierw tylko dla użytkowników z Wielkiej Brytanii), a użytkownicy iPhone’ów i iPadów otrzymają aktualizację w najbliższych tygodniach.

Tak duża zmiana w Cortanie na inne systemy operacyjne została przeprowadzona po raz pierwszy. Dlaczego udostępnienie aplikacji poza Stany Zjednoczone trwało tak długo? Niewiadomo, pewne jest że po roku od premiery pierwsi będą mogli z niej korzystać Brytyjczycy.

Cortana - inteligentne odpowiedzi (screen) Cortana - szybki dostęp (screen)

Jeśli masz dość Siri lub nie zaprzyjaźniłeś się jeszcze z Google Assistant, to jest okazja do przetestowania Cortany, szczególnie jeśli używasz laptopa z systemem Windows i masz założone brytyjskie konto w sklepach z aplikacjami.

Zobacz na filmie najnowsze zmiany, które wprowadzono w wersji aplikacji na Androida i iOS-a:

Aplikację można z brytyjskiego i amerykańskiego sklepu App Store oraz Google Play (aplikacja nie jest dostępna dla polskich kont):

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Windows Blog – Cortana for Android and iOS comes to the UK, gets a fresh new look