Zaufane kontakty od Google’a na Androida

Niech Twoi bliscy wiedzą, że jesteś bezpieczny, dzięki nowej aplikacji mobilnej Google’a Zaufane kontakty dbającej o bezpieczeństwo osobiste.

Zaufane kontakty Google

Zaufane kontakty to aplikacja, która pomaga dbać o bezpieczeństwo osobiste, umożliwiając udostępnianie danych o Twojej lokalizacji bliskim osobom. Aplikacja ma być pomocna w różnych sytuacjach, na przykład gdy wracasz samotnie po zmroku. Zaufane kontakty mają pomóc Ci poczuć się bezpiecznie, dzięki temu, że w każdej chwili możesz dać znać swoim znajomym lub rodzinie, że jesteś w niebezpieczeństwie.

Nowa aplikacja, której zadaniem jest dbać o bezpieczeństwo osobiste, pozwala udostępniać Twoją lokalizację bliskim w sytuacjach awaryjnych -nawet wtedy, gdy telefon jest w trybie offline lub nie można się do niego dostać.

Jak działają Zaufane kontakty?

Po zainstalowaniu aplikacji na Androida, można przypisać do dowolnej osoby status „zaufanego kontaktu”. Twoje zaufane kontakty będą mogły zobaczyć Twoją aktywność (lokalizację) – czy się przemieszczasz i czy jesteś w trybie online – jednym słowem, czy wszystko z Tobą w porządku.

Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której poczujesz się zagrożony, możesz udostępnić aktualną lokalizację swoim zaufanym kontaktom. A jeśli Twoje zaufane kontakty bardzo martwią się o ciebie, mogą zażądać, aby zobaczyć Twoją bieżącą lokalizację. Jeśli wszystko jest w porządku, można odrzucić żądanie. Ale jeśli jesteś w stanie odpowiedzieć w rozsądnych ramach czasowych, informacje o lokalizacji są udostępniane automatycznie i Twoi bliscy mogą ustalić najlepszy sposób, aby ci pomóc. Oczywiście, można zatrzymać udostępnianie swojej lokalizacji w każdej chwili.

Zaufane kontakty - Bądż w kontakcie ze znajomymi

Funkcje aplikacji Zufane kontakty:

  • Dodaj przyjaciół i rodzinę do zaufanych kontaktów.
  • Umożliwiaj osobom należącym do Twoich zaufanych kontaktów wysyłanie próśb o określenie Twojej lokalizacji – jeśli wszystko jest w porządku, możesz odrzucić prośbę. Jeśli jednak nie będziesz w stanie odpowiedzieć, Twoja lokalizacja zostanie im udostępniona automatycznie, nawet gdy będziesz offline lub gdy w telefonie wyczerpie się bateria.
  • Udostępniaj swoją lokalizację, gdy poczujesz, że jesteś w niebezpieczeństwie, lub gdy znajdziesz się w sytuacji alarmowej.
  • Osoby dodane do zaufanych kontaktów mogą zobaczyć stan aktywności Twojego telefonu, by szybko sprawdzić, czy nic Ci nie jest. Aplikacja Zaufane kontakty umożliwia kontakt z ważnymi dla Ciebie osobami w chwilach, w których ich najbardziej potrzebujesz – bez względu na to, czy jesteś online czy offline, czy znajdujesz się w niebezpieczeństwie, czy chcesz tylko mieć pewność, że ktoś wie, gdzie jesteś.

Aplikacja Zaufane kontakty na Androida (screen)

Oficjalna strona internetowa projektu: contacts.google.com/trustedcontacts

Aplikację można już pobrać na Androida ze sklepu Google Play, klikając na poniższy przycisk. Jeśli masz iPhone’a również będziesz mógł skorzystać z tej aplikacji – Google wkrótce wyda także wersję na iOS-a.

Aktualizacja 26 lipca 2017: Aplikacja Zaufane kontakty dostępna jest już na urządzenia z systemem iOS

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Google – Let your loved ones know you’re safe with our new personal safety app