Kindle Firmware 5.8.7 z nową czcionką Ember Bold

Firma Amazon wydała uaktualnienie oprogramowania 5.8.7 dla swoich czytników e-booków Kindle – zobacz co nowego w tej wersji?

Kindle Firmware 5.8.7

Nowe oprogramowanie Kindle 5.8.7 dostępne jest już do pobrania dla czytników Amazona: Kindle 7, 8, Paperwhite (2, 3), Voyage i Oasis. Aktualizację firmware’u można pobrać ze strony Amazona lub w trybie OTA bezpośrednio na czytnik (po podłączeniu do sieci Wi-Fi).

Nowe uaktualnienie oprogramowania czytników Kindle wprowadza przede wszystkim nowy krój czcionki o nazwie Amazon Ember Bold, który został przygotowany specjalnie do czytania e-booków. Jest to w zasadzie pogrubiona wersja Amazon Ember, która pojawiła się również w tym roku.

Poniżej możesz zobaczyć jak wygląda nowy font Amazon Ember Bold:

Amazon Ember Bold (font)

Nowy font Amazon Ember Bold jest przeznaczony dla osób, dla których pozostałe wybory są za mało kontrastowe lub po prostu mają problemy ze wzrokiem. Dodana czcionka jest zdecydowanie grubsza od pozostały dzięki czemu znajdzie także swoich amatorów. Jest to już dziesiąta z kolei czcionka, nie licząc Publisher font, który jest udostępniany w niektórych publikacjach przez wydawców.

Niestety w dalszym ciągu nie ma polskiej wersji językowej oprogramowania, na którą z pewnością czekają polscy czytelnicy. Oprócz Ember Bold Amazon z pewnością dodał kilka usprawnień i aktualizacji zabezpieczeń, o których nie wspomniano w logu zmiany wersji oprogramowania.

źródło: Amazon Software Update