Campus Warsaw Google’a obchodzi 1. urodziny

Dokładnie rok temu Google otworzyło Campus Warsaw – miejsce, gdzie przedsiębiorcy mogą się uczyć, nawiązywać kontakty i budować firmy, które mają szansę wejść na globalne rynki i zmieniać świat.

To był ważny pierwszy rok dla społeczności Campus Warsaw, która w tej chwili liczy już 8000 członków z 29 państw. W Campusie odbyło się u ponad 400 wydarzeń zorganizowanych przez społeczność oraz 132 programy stworzone przez Campus – od CEE Campus Exchange po Campus for Moms. Przedsiębiorcy wzięli też udział w 350 godzinach sesji mentoringowych z każdej dziedziny – od analizy do pisania aplikacji mobilnych.

Zobacz także: Google Campus Warsaw w Centrum Praskim Koneser

Działania wspierają także partnerzy – Techhub przyciągnął do przestrzeni coworkingowej 44 firmy, a Innovation Nest stale dodaje rozpędu najlepszym polskim startupom. Żeby pobudzić innowacyjne myślenie, Campusowa kawiarnia podała już 36 tys. kaw.

Dzisiaj Campus obchodzi swoje pierwsze urodziny – wszystkiego najlepszego!

Zobacz, jak w liczbach wyglądał pierwszy rok campusowej działalności:

1. urodziny Campus Warsaw Google - infografika

Społeczność szybko rośnie, a w regionie wciąż jest mnóstwo startupów, które można wesprzeć. Dlatego Google zapowiedziało, że Campus będzie miał nową, większą siedzibę. Przeprowadzka będzie miała miejsce o zaledwie parę kroków od obecnego budynku – również w Centrum Praskim Koneser. W nowym budynku większa część ekosystemu Google’a zmieści się pod jednym dachem, a pomysły będą mieć więcej miejsca, by rozkwitać.

źródło: Blog Google Polska – Pierwsze urodziny Campus Warsaw