ShareIt – polska odpowiedź na serwisy współdzielenia

Aplikacja mobilna ShareIt to polska odpowiedź na ofertę wyspecjalizowanych, międzynarodowych serwisów oferujących tzw. „współdzielenie”.

ShareIt - mobilne współdzielenie po polsku

Polacy nie gęsi i… swoją aplikację mają. A raczej będą mieć, jeśli powiedzie się zbiórka, która dzisiaj ruszyła na polskim Kickstarterze PolakPotrafi.pl. ShareIt to – według pomysłodawców – aplikacja mobilna będąca odpowiedzią na wszystkie sytuacje dnia codziennego, w których nie masz tego, z czego potrzebujesz skorzystać, a jest ci to potrzebne „tu i teraz”. Wachlarz zastosowań jest w zasadzie nieograniczony.

ShareIt ma być rodzimą konkurencja dla Ubera, Airbnb, Allegro, OLX i Facebooka – czyli serwisów, w których można współdzielić rozmaite usługi. Pozwalają one skorzystać z przejazdu prywatnym samochodem innej osoby, wynająć pokój na weekend w prywatnym mieszkaniu innego użytkownika serwisu albo po prostu kupić od kogoś to co jest nam potrzebne.

Projekt został stworzony przez dwóch braci Tomka i Bartka Iwanowiczów. Bartek ma 35 lat, jest mężem, ojcem dwojga dzieci, pracownikiem korporacji i doktorem ekonomii. Tomek ma 30 lat i dla odmiany jest mężem, ojcem dwojga dzieci, pracownikiem korporacji i doktorem ekonomii. Postanowili wspólnie stworzyć ciekawy projekt.

ShareIt stawia na wszechstronność zastosowań. Dzięki aplikacji możliwe będzie współdzielenie w zasadzie wszystkiego:

  • przedmiotów codziennego użytku (np. narzędzi, sprzętu sportowego albo turystycznego),
  • drobnych usług (np. pomoc przy malowaniu pokoju, wyprowadzenie psa lub udostępnienie pralki studentowi w potrzebie, który nie ma jej w akademiku, a w najbliższy weekend nie wraca do domu)
  • oraz czasu wolnego (np. wspólne wyjście do kina, restauracji lub na koncert, umówienie się na wieczorną przejażdżkę rowerem, poranny jogging w parku, itp.).
Projekt graficzny aplikacji ShareIt
Wizualizacje ekranów aplikacji ShareIt

Wśród wielu zalet aplikacji dwie zasługują na szczególną uwagę. Po pierwsze, będzie można ją za darmo pobrać i za darmo z niej korzystać. Nie będzie ona również pośredniczyła w jakichkolwiek rozliczeniach pomiędzy użytkownikami (jeśli w ogóle jakieś będą – to będzie zależało wyłącznie od użytkowników, którzy zdecydują się wystawić ofertę lub z niej skorzystać). Po drugie, będzie oferowała geolokalizację, tj. dostęp w czasie rzeczywistym do ofert z najbliższej okolicy. Dzięki temu możliwe będzie znalezienie tego, czego aktualnie szukamy, bez umawiania się na za tydzień, na drugim końcu miasta albo czekania na przesyłkę.

Warto zaznaczyć, że ShareIt ma na celu nie tylko skutecznie i szybko rozwiązywać drobne, codzienne problemy. Ma również promować tradycyjne wartości, takie jak pomaganie sobie w potrzebie, dzielenie się, spędzanie ze sobą czasu i osobisty kontakt z drugim człowiekiem. Ideą ShareIt jest tworzenie świata bliższego i bardziej przyjaznego ludziom.

Status projektu ShareIt

Twórcy projektu podchodzą do tematu poważnie i profesjonalnie, ale również oszczędnie. Aby uwiarygodnić swoje działania oraz w należyty sposób prowadzić wszystkie sprawy związane z projektem powołano do życia spółkę. Pomysłodawcy są jej jedynymi udziałowcami oraz jedynymi członkami zarządu (nie pobierając z tego tytułu żadnego wynagrodzenia).

Do tej pory zrealizowano:

  • opracowano wymagania funkcjonalne aplikacji oraz skonsultowano je z profesjonalnymi developerami,
  • wypracowano wizualizacje aplikacji,
  • przygotowano oprawę muzyczną i graficzną projektu,
  • zakupiono domeny i utworzono na nich tzw. landing pages, czyli strony internetowe poświęcone aplikacji – dla każdej domeny została również założona kontaktowa skrzynka pocztowa,
  • utworzono fanpage na Facebooku, kanał na YouTube i konto na Instagramie, aby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców.

Wszystkie powyższe prace bracia Iwanowiczowie sfinansowali z prywatnych oszczędności oraz poświęcili na nie mnóstwo czasu i energii.

Z projektem można zapoznać się na stronie internetowej projektu ishareitall.pl, a wsparcia można udzielić za pośrednictwem platformy Polak Potrafi.

źródło: informacja prasowa