ESTIMAN to gra, która zrelaksuje Cię szacowaniem

Warszawskie studio Kool2Play, proponuje nową minimalistyczną grę zręcznościową Estiman, która nagradza refleks i bystre oko.

Estiman - logo gry

Gra mobilna Estiman to nowa, dynamiczna i angażująca zręcznościówka z oryginalnym pomysłem na rozgrywkę, bazującą na intuicji i zdolności szacowania. Tytuł jest to najnowszym dziełem niezależnego studia Kool2Play z Warszawy, które ma na swoim koncie już taki tytuł jak Clock Simulator. Nowa gra dostępna jest na Steamie, na urządzenia z systemem iOS w sklepie App Store i na Androida w Google Play.

Każdy kolejny etap to trudniejsza łamigłówka. Kluczem do sukcesu jest wyłączenie analitycznego umysłu i zdanie się na intuicję, oraz naturalną zdolność szacowania, z której codziennie korzystamy nieświadomie w wielu sytuacjach.

Sprawny gracz może w nieskończoność zwiększać combo i liczbę otrzymywanych punktów. Urzekająca, minimalistyczna grafika i ambientowa muzyka pieszczą zmysły, a dostosowujący się do gracza poziom trudności zamienia prosty pomysł we wciągającą i satysfakcjonującą zabawę. Estiman to kolejny prosty pomysł, który zespół Kool2Play ubrał w angażującą i odprężającą rozgrywkę.

Czym jest gra Estiman?

Główne cechy gry, to przede wszystkim:

  • niekończąca się rozgrywka oparta na oryginalnym gameplayu, wykorzystującym umiejętność intuicyjnego szacowania,
  • relaksująca zabawa wprowadzająca gracza w miły trans dzięki uruchomieniu zmysłu intuicji zamiast analizy,
  • satysfakcjonujący system rozgrywki, w którym sprawny gracz może utrzymywać combo w nieskończoność
    Minimalistyczne, estetyczne doświadczenie audiowizualne, rozwijające się w miarę gry,
  • szeroki wybór ustawień i modyfikacji wpływających na rozgrywkę.

Screen z gry

Gra w wersji na Windowsa, Mac OS X i Linuxa kosztuje jedyne 1 euro na Steamie, natomiast wersję mobilną można pobrać za darmo, w sprawdzonym modelu Free to Play na iOS-a i Androida,

Twórcy gry, to kreatywny zespół, który ma na koncie tak oryginalne gry, jak zaskakująco angażujący, ulubiony przez graczy Clock Simulator (93% pozytywnych opinii na Steamie), pozbawiona przemocy kosmiczna gra akcji – Hyperide, czy też wyróżniony w Google Play Indie Collection niepowtarzalny melanż motywów fantasy i science-fiction – Dungeons and Aliens.

– Kontynuujemy zabawę w patrzenie na zwykłe, codzienne rzeczy oczami twórcy gier. Sprawy, którymi zajmujemy się codziennie, podstawowe funkcje stanowiące rdzeń doświadczenia bycia człowiekiem, mogą okazać się zabawne i przynosić wielką satysfakcję, kiedy przełożymy je na język gry wideo. Chodzi o rzeczy, które robimy instynktownie – liczenie samochodów przejeżdżających za oknem, zakładanie się z samym sobą o różne drobiazgi, organizowanie rzeczy wedle jakiegoś porządku – wszystkie te drobne przyjemności umysłu czekają by zmienić je w jeszcze przyjemniejszą, angażującą grę – mówi Michał Marzęcki, szef Kool2Play’s.

źródło: informacja prasowa