Loteria paragonowa ma swoją aplikację mobilną

Aplikacja mobilna Loteria paragonowa, która ułatwi Ci rejestrowanie paragonów, właśnie zawitała na urządzenia z systemem iOS i Android.

Aplikacja mobilna: Loteria paragonowa

Narodowa Loteria Paragonowa wystartowała w październiku zeszłego roku i miała na celu zachęcić polskich konsumentów do walki z tzw. „szarą strefą”. Swój udział w loterii mógł zgłosić każdy, kto zrobił zakupy za minimum 10 zł i zarejestrował swój paragon na specjalnej stronie przygotowanej przez Ministerstwo Finansów. Wśród nagród znalazły się między innymi laptopy, tablety i samochody.

Loteria miała początkowo trwać tylko rok, ale przedłużono ją do marca 2017 roku. Paragony można rejestrować do ostatniego miesiąca, w którym dokonano zakupu. Proces rejestracji polega na przepisywaniu z paragonu danych sprzedawcy (NIP, numer kasy fiskalnej) oraz danych zakupu (data zakupu, numer paragonu, kwota zakupu), a także należy zaznaczyć branżę. Jeśli jesteś zalogowany omija Cie wpisywanie adresu e-mail i numeru telefonu, ale musisz zaznaczyć zgody i przepisać captchę.

Jak widać samo wpisywanie mogło niektórych zniechęcać do udziału w Loterii paragonowej, dlatego zapewne pojawiła się oficjalna  aplikacja mobilna Loteria paragonowa autoryzowana przez Ministerstwo Finansów, która ma przyspieszyć i ułatwić sam proces rejestracji paragonów.

Baner popieram Loterię paragonową

Jak działa aplikacja Loteria paragonowa na smartfony?

Choć aplikacja nie jest idealna, ponieważ w dalszym ciągu trzeba wpisywać adres e-mail i numer telefonu, to dane z paragonu są przez nią automatycznie zaczytywane po zrobieniu zdjęcia aparatem smartfona. Wystarczy nakierować aparat smartfona na paragon, zrobić zdjęcie i aplikacja automatycznie odczyta niezbędne dane. Dane można poprawić i wysłać do formularza loterii. Istnieje także możliowość ręcznego skorygowania danych, jeśli czytnik OCR nie poradził sobie z rozpoznaniem danych.

Screen aplikacji Loteria paragonowa Screen aplikacji Loteria paragonowa

Po wybraniu przycisku wyślij jesteśmy przekierowywani na klasyczną stronę loterii, na której wypełnione dane ze skanu paragonu.

Przetestowałem aplikację i rzeczywiście rejestracja jest znacznie wygodniejsza i szybsza. Automatyczne czytanie danych z paragonu znacznie przyspieszające uczestnictwo w Narodowej Loterii Paragonowej.

Aplikację możesz pobrać bezpłatnie ze Androida ze sklepu Google Play i na iPhone’a ze sklepu App Store.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play