Jak dodać karty lojalnościowe i płatnicze do Android Pay?

Poradnik: w jaki sposób szybko dodać karty kredytowe, debetowe, lojalnościowe lub podarunkowe do aplikacji Android Pay?

Poradnik: Jak dodać karty do Android Pay?

Usługa Android Pay wystartowała w Polsce w zeszłym tygodniu 17 listopada w trzech bankach: Alior Banku, BZ WBK i T-Mobile Bankowe (Android Pay dostępny w Polsce!). Klienci tych banków mogą dodać swoje zbliżeniowe karty płatnicze (debetowe i kredytowe), aby móc płacić nimi za pomocą smartfona. Osoby posiadające konta w innych bankach muszą poczekać, aż usługa zostanie udostępniona lub jeśli chcą korzystać z płatności mobilnych już teraz muszą założyć konto w jednym powyższych banków.

Oprócz kart płatniczych w aplikacji mobilnej Android Pay można dodać także karty programów lojalnościowych i karty podarunkowe praktycznie wszystkich sklepów i punktów usługowych. Wystarczy zeskanować kod kreskowy i można zapomnieć o szukaniu odpowiedniej karty stałego klienta, które upoważniają Cię do zniżek lub zbierania punktów.

Poniżej dowiesz się jak szybko i łatwo możesz dodać karty do swojego mobilnego portfela. I możesz zapomnieć o szukaniu odpowiednich kart! Pamiętaj tylko, żeby Twój smartfon był naładowany – w przeciwnym razie analogowe karty będą jedynym ratunkiem,

Jak dodać kartę kredytową lub debetową do aplikacji Android Pay?

Liczba sprzedawców akceptujących zbliżeniowe formy płatności NFC stale rośnie. W praktyce, w każdym sklepie akceptującym płatności kartami zapłacimy także smartfonem za pomocą Androida Pay. Przed wyruszeniem do sklepu, należy upewnić się, że prawidłowo skonfigurowaliśmy swoją kartę kredytową lub debetową w aplikacji.

Google sukcesywnie dodaje kolejne banki do listy obsługiwanych kart kredytowych i debetowych, więc istnieje duża szansa, że już teraz możesz zabrać swój cały portfel w smartfonie!

Wykonaj poniższe kroki, aby dodać obsługiwaną kartę kredytową lub debetową do Androida Pay:

 • otwórz aplikację Android Pay na smartfonie z systemem Android 4.4 (lub nowszym) i z modułem NFC,
 • dotknij znak plusa „+” – pływający przycisk akcji w prawym dolnym rogu ekranu,
 • wybierz opcję Dodaj kartę kredytową lub debetową,
 • teraz możesz wybrać kartę kredytową lub debetową, która jest już powiązana z Twoim kontem Google lub wybierz Dodaj kolejną kartę,
 • w przypadku korzystania z karty powiązanej z kontem Google,  trzeba będzie potwierdzić numer CVC,
 • jeśli dodajesz nową kartę (obsługiwanego przez aplikację banku) należy podać wymagane dane,
 • postępuj zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami, aby prawidłowo uwierzytelnić kartę przez bank.

Jeśli powyższe czynności się powiodą, będziesz mieć od teraz swoje karty także w mobilnym portfelu Android Pay.

UWAGA! Aby dodać jakąkolwiek kartę musisz mieć aktywne połączenie z internetem (Wi-Fi lub dane komórkowe). W przeciwnym razie opcja dodawania kart będzie nieaktywna.

Jak dodać karty programów lojalnościowych lub karty podarunkowe do Androida Pay?

Programy lojalnościowe często pozwalają uzyskać zniżki i dodatkowe rabaty podczas zakupów, dlatego warto je mieć przy sobie. Co jeśli takich kart masz ponad 20? Warto dodać je do aplikacji w smartfonie, dzięki temu nie będzie trzeba ich ze sobą nosić.

W aplikacji Android Pay, można szybko dodać wszystkie swoje karty lojalnościowe do mobilnego portfela i pokazywać odpowiedni kod kreskowy karty przy kasie w sklepie prosto ze smartfona.

Spośród wszystkich różnych rodzajów kart, które może pomieścić w Androidzie Pay, karty lojalnościowe są najłatwiejsze do dodania do mobilnego portfela. Bądź przygotowany i już teraz dodaj je wszystkie do aplikacji, skanując kody kreskowe kart fizycznych.

Wykonaj poniższe kroki, aby dodać obsługiwane programy lojalnościowe:

 • otwórz aplikację Android Pay,
 • dotknij „+” pływający przycisk akcji w prawym dolnym rogu ekranu,
 • wybierz opcję Dodaj program lojalnościowy,
 • wyszukaj sklep, który oferuje kartę lojalnościową/zniżkową,
 • teraz wystarczy tylko zrobić zdjęcie kodu kreskowego swojej karty stałego klienta lub ręcznie wprowadzić wymagane informacje z karty.

Jeśli poprawnie wykonasz powyższe kroki, karta zostanie dodana do aplikacji i będzie dostępna do wybrania wśród wszystkich kart w portfelu mobilnym. Teraz wystarczy tylko wyjąć smartfona, uruchomić apkę i pokazać kartę lojalnościową sprzedawcy prosto z aplikacji.

Podobnie postępuj w przypadku dodawania kart podarunkowych. Wystarczy wybrać opcję Dodaj kartę podarunkową sklepu i postępować według wskazówek na ekranie. W tym przypadku będzie trzeba podać trochę więcej danych.

źródło: Google Polska