Bezpłatny program wymiany baterii dla iPhone’a 6s

Apple uruchomiło darmowy program wymiany baterii dla iPhone’ów 6s, które niespodziewanie same się wyłączają.

Program wymiany baterii Apple'a dla iPhone'a 6s

Firma Apple uruchomiła nowy program naprawczy dla użytkowników iPhone’a 6s i 6s Plus, których modele dotknięte są problemem polegającym na nieoczekiwanym wyłączaniu się urządzenia. Apple twierdzi, że problem dotyczy jedynie bardzo niewielkiej liczby urządzeń z partii produkowanej od września do października 2015 roku.

Aby rozwiązać ten problem, Apple będzie wymieniać za darmo baterie wadliwych iPhone’ów. Jednak, jeśli urządzenie ma pęknięty ekran lub jakiekolwiek inne uszkodzenia, które mogą utrudniać wymianę baterii, to wcześniej należy wykonać ich naprawę na swój koszt. Takie naprawy nie zostaną pokryte przez firmę Apple i użytkowników będzie musiał za nie sam zapłacić.

Firma z Cupertino namawia użytkowników dotkniętych tym problemem, aby udali się do najbliższego autoryzowanego serwisu firmy Apple, gdzie pracownik sprawdzi po numerze seryjnym, czy iPhone kwalifikuje się do bezpłatnej wymiany baterii.

Jeżeli przed 20 listopada ktoś już wymienił baterię z tego powodu i urządzenie jest na nieszczęsnej liście, to Apple zrefunduje poniesione koszty. W tym celu należy skontaktować się ze Wsparciem firmy Apple.

Nowy program naprawczy Apple’a został ogłoszony zaledwie trzy dni po tym, jak firma uruchomiła program naprawczy wyświetlaczy multi-touch w modelu iPhone 6s Plus.

źródło: Apple – iPhone 6s Program for Unexpected Shutdown Issues