Jak ustawić preferowane sieci Wi-Fi na komputerze Mac?

Ustaw priorytetyzację dla ulubionych sieci Wi-Fi na komputerze Mac, żeby osiągnąć najwyższą wydajność internetu bezprzewodowego.

preferowane sieci -Wi-Fi na Macu

Bardzo często podłączamy się do różnych sieci bezprzewodowych, oprócz zachowania bezpieczeństwa przy połączeniach do hotspotów powinniśmy od czasu zajrzeć do preferencji systemowych i zrobić małe porządki.

Jeśli jesteś właścicielem komputera Mac, to system operacyjny MacOS robi kawał dobrej roboty i zapamiętuje wszystkie hotspoty Wi-Fi, do których podłączaliśmy się w przeszłości a nawet synchronizuje ich dane na wszystkich urządzeniach z systemem iOS dzięki synchronizacji przez iCloud. Oznacza to, że jeśli Twój iPhone łączył się kiedyś z internetem przez W-Fi w kawiarni, to zobaczysz tę sieć także na MacBooku.

To bardzo wygodne rozwiązanie i działa przez długi czas, ale czasem trzeba trzeba zrobić porządki w Preferencjach systemowych.


 

Usuwanie zaufanych hotspotów WiFi może podziałać oczyszczająco dla Twojego Maca, a czasem należy zmienić priorytety punktów dostępowych, aby za każdym razem łączyć się tylko z tą siecią, która ma najlepszy sygnał. Samo ustawienie nie jest skomplikowane i można to zrobić w niecałą minutę.

Jak ustawić priorytety dla sieci Wi-Fi na Macu?

Zacznij od usuwania zapamiętanych hotspotów W-Fi a następnie ustaw priorytety dla połączeń. Jeśli byłeś na wakacjach i masz zapamiętaną sieć Wi-Fi z hotelu, w którym się zatrzymywałeś, to z pewnością nie prędko będziesz ponownie z niej korzystać? Najlepiej usunąć takie sieci bezprzewodowe z pamięci komputera.

Usuwanie zapamiętanych sieci Wi-Fi

Krok 1: Otwórz  → Preferencje systemowe… → Sieć. Alternatywnie, kliknij ikonę WiFi na pasku menu w prawym górnym rogu, a następnie kliknij opcję Otwórz preferencje sieci.

Preferencje sieci Wi-Fi na Macbooku Pro

Krok 2: W panelu Sieć wybierz przycisk Zaawansowane… w prawym dolnym rogu.

Ustawienia sieci Wi-Fi na Macu

 

Krok 3: Zobaczysz listę zapamiętanych hotspotów i sieci Wi-Fi. Wybierz nazwę tej sieci, którą chcesz usunąć. Po podświetleniu na niebiesko kliknij przycisk „-”.

Usuwanie zapamiętanych sieci Wi-Fi

Krok 4: Powtórz powyższe kroki dopóki nie uporządkujesz całej listy. Po usunięciu danej sieci będziesz musiał ponownie podać jej hasło przy próbie ponownego połączenia!

Zmiana priorytetu dla zapamiętanych sieci Wi-Fi

Krok 1: Otwórz  → Preferencje systemowe… → Sieć. Alternatywnie, kliknij ikonę Wi-Fi na pasku menu w prawym górnym rogu, a następnie kliknij opcję Otwórz preferencje sieci.

Krok 2: W panelu Sieć wybierz przycisk Zaawansowane… w prawym dolnym rogu.

Krok 3: Zobaczysz listę wszystkich zapamiętanych sieci i hotspotów. Kliknij wybraną nazwę sieci i przeciągnij do góry lub na dół – w zależności od tego, z którą siecią ma łączyć się najpierw Twój komputer, jeśli wszystkie sieci są dostępne w tym samym momencie.

Zmiana kolejności zapamiętanych sieci na komputerze Mac - priorytetyzacja

I to jest wszystko, co trzeba wiedzieć, aby uporządkować swoje zapamiętane sieci. Powyższe ustawienia pozwalają podpowiedzieć komputerowi, w jakim porządku ma szukać preferowanych sieci po obudzeniu lub ponownym uruchomieniu systemu. Listę zawsze możesz modyfikować ręcznie.

 

Łukasz Majchrzyk
Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj