Jak ustawić preferowane sieci Wi-Fi na komputerze Mac?

Ustaw priorytetyzację dla ulubionych sieci Wi-Fi na komputerze Mac, żeby osiągnąć najwyższą wydajność internetu bezprzewodowego.

preferowane sieci -Wi-Fi na Macu

Bardzo często podłączamy się do różnych sieci bezprzewodowych, oprócz zachowania bezpieczeństwa przy połączeniach do hotspotów powinniśmy od czasu zajrzeć do preferencji systemowych i zrobić małe porządki.

Jeśli jesteś właścicielem komputera Mac, to system operacyjny MacOS robi kawał dobrej roboty i zapamiętuje wszystkie hotspoty Wi-Fi, do których podłączaliśmy się w przeszłości a nawet synchronizuje ich dane na wszystkich urządzeniach z systemem iOS dzięki synchronizacji przez iCloud. Oznacza to, że jeśli Twój iPhone łączył się kiedyś z internetem przez W-Fi w kawiarni, to zobaczysz tę sieć także na MacBooku.

To bardzo wygodne rozwiązanie i działa przez długi czas, ale czasem trzeba trzeba zrobić porządki w Preferencjach systemowych.

 

Usuwanie zaufanych hotspotów WiFi może podziałać oczyszczająco dla Twojego Maca, a czasem należy zmienić priorytety punktów dostępowych, aby za każdym razem łączyć się tylko z tą siecią, która ma najlepszy sygnał. Samo ustawienie nie jest skomplikowane i można to zrobić w niecałą minutę.

Jak ustawić priorytety dla sieci Wi-Fi na Macu?

Zacznij od usuwania zapamiętanych hotspotów W-Fi a następnie ustaw priorytety dla połączeń. Jeśli byłeś na wakacjach i masz zapamiętaną sieć Wi-Fi z hotelu, w którym się zatrzymywałeś, to z pewnością nie prędko będziesz ponownie z niej korzystać? Najlepiej usunąć takie sieci bezprzewodowe z pamięci komputera.

Usuwanie zapamiętanych sieci Wi-Fi

Krok 1: Otwórz  → Preferencje systemowe… → Sieć. Alternatywnie, kliknij ikonę WiFi na pasku menu w prawym górnym rogu, a następnie kliknij opcję Otwórz preferencje sieci.

Preferencje sieci Wi-Fi na Macbooku Pro

Krok 2: W panelu Sieć wybierz przycisk Zaawansowane… w prawym dolnym rogu.

Ustawienia sieci Wi-Fi na Macu

 

Krok 3: Zobaczysz listę zapamiętanych hotspotów i sieci Wi-Fi. Wybierz nazwę tej sieci, którą chcesz usunąć. Po podświetleniu na niebiesko kliknij przycisk „-”.

Usuwanie zapamiętanych sieci Wi-Fi

Krok 4: Powtórz powyższe kroki dopóki nie uporządkujesz całej listy. Po usunięciu danej sieci będziesz musiał ponownie podać jej hasło przy próbie ponownego połączenia!

Zmiana priorytetu dla zapamiętanych sieci Wi-Fi

Krok 1: Otwórz  → Preferencje systemowe… → Sieć. Alternatywnie, kliknij ikonę Wi-Fi na pasku menu w prawym górnym rogu, a następnie kliknij opcję Otwórz preferencje sieci.

Krok 2: W panelu Sieć wybierz przycisk Zaawansowane… w prawym dolnym rogu.

Krok 3: Zobaczysz listę wszystkich zapamiętanych sieci i hotspotów. Kliknij wybraną nazwę sieci i przeciągnij do góry lub na dół – w zależności od tego, z którą siecią ma łączyć się najpierw Twój komputer, jeśli wszystkie sieci są dostępne w tym samym momencie.

Zmiana kolejności zapamiętanych sieci na komputerze Mac - priorytetyzacja

I to jest wszystko, co trzeba wiedzieć, aby uporządkować swoje zapamiętane sieci. Powyższe ustawienia pozwalają podpowiedzieć komputerowi, w jakim porządku ma szukać preferowanych sieci po obudzeniu lub ponownym uruchomieniu systemu. Listę zawsze możesz modyfikować ręcznie.