8-bitowe intro serialu „Twin Peaks” rodem z Nintendo

Zobacz 8-bitowe intro do kultowego serialu z lat 80. pt. „Twin Peaks”, które powoduje, że chciałoby się zagrać w taką grę na NES od Nintendo.

Intro serialu Twin Peaks utrzymane w stylu 8-bitowych gier na NES Nintendo

Już od jakiegoś czasu obserwujemy wielki powrót trendów i stylów z lat osiemdziesiątych, w których to rozpoczęła się nasza przygoda z komputerami i grami komputerowymi. Warto przywołać chociażby świetny serial Netflixa pt. Stranger Things czy świeżą jeszcze reedycję kultowej konsoli gier wideo NES Classic Edition od Nintendo.

Osoby urodzone w latach 80. z pewnością pamiętają tajemniczy serial „Twin Peaks” wyreżyserowany przez Davida Lyncha i z niecierpliwością czekają na jego powrót na początku 2017 roku. Serial powróci na ekrany telewizorów po 25 latach, ale czy ponownie osiągnie sukces? Patrząc na obecne tendencje myślę, że jest właśnie to doskonały moment!

8-bitowy powrót do przyszłości

„Ta guma, którą pan lubi, znowu będzie modna” – dlaczego zachwycamy się 8-bitowym brzmieniem i wideo w czasach zaawansowanych technologii, wysokich rozdzielczości i jakości dźwięku? Dla jednych, którzy pamiętają te czasy, jest to nostalgiczny powrót do lat młodości i dzieciństwa, który wspominamy w rozrzewnieniem. Tak się akurat składa, że pokolenie, które wychowało się na spikslowanych grach wideo i serialach z tamtego okresu urodziły się w latach 1980-1990 i tak jak ja chętnie wracają pamięcią do tego okresu.

Istnieje zapotrzebowanie na powstawanie tego typu przeróbek i nawiązań – do czasów początku kolorowych telewizorów, gier typu Super Mario i kultowych serialów. Nowe pokolenie, które nie pamięta tych czasów i wychowało się już na „wysokich rozdzielczościach” chętnie sięga do historii powstawania gier, traktując to jako historyczną ciekawostkę.

Ptak z czołówki serialu Twin Peaks (8-bit)
Ptak z czołówki „Twin Peaks” (8-bit), którego z pewnością kojarzą fani serialu

Czołówka serialu „Twin Peaks” rodem z konsoli Nintendo

Jeśli jesteś ciekawy jak wyglądałoby intro serialu lub gry wideo na NES Nintendo inspirowane serialem Twin Pekas, to akurat powstało ciekawe wideo z 8-bitowa ścieżką dźwiękową i przerobionym obrazem z czołówki.

Wideo stworzone przez Erina i Ryana – twórczy duet z grupy Flithy Frackers z Portland – wykonane jest stylu retro konsoli NES z 1985 roku. Twórcy przygotowali ten materiał jako wyraz hołdu dla jednego z ulubionych serialów z młodości. Oryginalna muzyka do serialu, która skomponował Angelo Badalamenti, została tutaj zremasterowana do 8-bitowego brzmienia, które jest całkiem niezłe! Erin i Ryan liczą, że znajdzie się jakiś programista, który pociągnie temat i dopisze grę do gotowej juz czołówki.

Świetna robota, chłopaki! A Wy oceńcie sami:

Wideo ma w momencie pisania tego artykułu 171 tys. wyświetleń, a zostało opublikowane 2 lata temu – ciekaw jestem ile nabije się przed premierą serialu :) Jakość obrazu różni się od jakości Blue-Ray prawda? Ale spróbuj odejść od monitora lub telewizora na kilka metrów i można powiedzieć, że prawie nie różni się od oryginału!

Ciekawostką jest to, że główny północnoamerykański zakład produkcyjny Nintendo posiada swoje centrum dystrybucyjne znajdujące się w mieście North Bend, WA – czyli tam, gdzie kręcono pilota serialu i filmu Twin Peaks.

Co będzie następne? Remake serialu Power Rangers z lat 90. też już szykują się do ataku!

źródło: Welcome to Twin Peaks – This 8-Bit Remake Of The Twin Peaks Intro Makes You Dream Of That Abandoned Nintendo NES Game