Kupuj akcesoria do produktów Apple’a tylko z tą etykietą

Pamiętaj, aby kupować oryginalne akcesoria do urządzeń firmy Apple, albo takie, które posiadają na opakowaniu specjalne etykiety.

Etykieta dla akcesoriów Apple: „Made for iPhone, iPad, iPod”

Akcesoria do iPhone’a, iPada lub iPoda powinny być właściwie zaprojektowane , aby były bezpieczne i nie powodowały problemów z urządzeniem. Na rynku istnieje mnóstwo akcesoriów przystosowanych do urządzeń mobilnych Apple’a, ale nie wszystkie są spełniają wymagania firmy z Cupertino, które gwarantują bezawaryjne korzystanie.

Aby zapewnić najlepszą możliwą jakość, firma Apple opracowała dla producentów akcesoriów specjalne wymagania dotyczące zgodności. Na opakowaniach produktów posiadających certyfikat zgodności znajduje się etykieta „Made for” (z ang. Przeznaczone dla). Aby mieć pewność, że kupowane akcesoria innych firm będą zgodne z danym urządzeniem, należy wybierać tylko autoryzowane akcesoria z etykietą „Made for ” dotyczącą iPhone’a, iPada lub iPoda.

Certyfikaty MFI akcesoriów dla produktów Apple’a

Jeśli kupujesz akcesoria do iPada lub iPhone’a, możesz zauważyć, że niektóre z nich mają na opakowaniu znaczek lub frazę „MFi Certified” w tytule. MFi oznacza: Made for iPod, iPhone i iPad. Jest to program certyfikacji, który pierwotnie został rozpoczęty w 2005 roku dla stacji dokującej oraz kabli do iPoda. W ciągu ostatniej dekady, liczba rozmaitych gadżetów i akcesoriów, na przykład głośników i innych inteligentnych urządzeń dla domu (IoT) wzrosła do milionów rodzajów.

Tylko certyfikowane produkty MIF gwarantują, że będą kompatybilne z produktami Apple’a. Ale nie wszyscy producenci akcesoriów przystępują do programu. Powodem, dla którego się tak się dzieje, może być to ,że MFI wiąże się z odpowiednimi kosztami. Ale na rynku kabli i rozmaitych przejściówek może to być postrzegane jako niepotrzebny koszt. Większe firmy mogą sobie pozwolić, aby zapłacić opłatę licencyjną i utrzymywać niskie ceny, ale istnieje kilka akcesoriów, które takiej certyfikacji nie posiadają. Pamiętaj, że używasz ich na własną odpowiedzialność, gdyż nie wiadomo czy nie uszkodzą urządzenia.

Etykiety na akcesoriach „Made for …” dla iPhone’a, iPada i iPoda

Etykieta „Made for iPod/iPhone/iPad” (znajdująca się na akcesoriach przeznaczonych dla iPoda, telefonu iPhone i iPada) oznacza, że dane akcesorium elektroniczne zostało zaprojektowane w celu podłączania do telefonu iPhone, iPada i iPoda oraz że producent uzyskał certyfikat w zakresie spełnienia standardów wydajności firmy Apple.

Tak wygląda etykieta na autoryzowanych przez Apple akcesoriach uniwersalnych dla iPhone’a, iPada i iPoda:

Etykieta dla akcesoriów Made for iPhone, iPad i iPod

Etykieta „Made for iPhone” (przeznaczone dla telefonu iPhone) oznacza, że dane akcesorium zostało zaprojektowane w celu podłączania doiPhone’a oraz że producent uzyskał certyfikat w zakresie spełnienia standardów wydajności firmy Apple.

Etykieta dla akcesoriów Made for iPhone

Etykieta „Made for iPad” (przeznaczone dla iPada) oznacza, że dane akcesorium elektroniczne zostało zaprojektowane w celu podłączania do iPada oraz że producent uzyskał certyfikat w zakresie spełnienia standardów wydajności firmy Apple.

Etykieta dla akcesoriów Made for iPad

Etykieta „Made for iPod” (przeznaczone dla iPoda) oznacza, że dane akcesorium elektroniczne zostało zaprojektowane w celu podłączania do iPoda oraz że producent uzyskał certyfikat w zakresie spełnienia standardów wydajności firmy Apple.

Etykieta dla akcesoriów Made for iPod

Tak wygląda przykładowe opakowanie produktu, które posiada certyfikat Apple’a i producent mógł zamieścić odpowiednią etykietę:

Przykład opakowania z naklejką „Made for iPod, iPhone, iPad”
Przykład opakowania z naklejką „Made for iPod, iPhone, iPad”

źródło: Wsparcie Apple – Informacje o akcesoriach do telefonu iPhone, iPada i iPoda, zdjęcie z opakowania pochodzi z serwisu Business Insider