McDonald’s testuje zamawianie przez smartfona

Sieć restauracji z fast foodem McDonald’s wreszcie testuje możliwość składania zamówień mobilnych za pomocą smartfona.

McDonald's (logo)

Klienci popularnej restauracji McDonald’s będą mogli składać zamówienia i płacić za pośrednictwem swoich smartfonów, bez czekania w kolejce.

Nie jest tajemnicą, że sieciom fast foodów zależy na jak największym skróceniu czasu oczekiwania klientów na zamówienie. Wiele sieci pozwala już zamawiać i płacić za zamówie nia przez urządzenia mobilne, a klient tylko odbiera swoje jedzenie. Starbucks, Domino, Dunkin Donuts, Chipotle i Taco Bell (zwłaszcza Taco Bell) już wprowadziły zamawianie przez aplikacje mobilne. Jednak McDonald’s wyraźnie pozostaje w tyle za swoimi konkurentami… Jednak jak donosi Business Insider, firma zaczęła pracę nad dodaniem kolejnej formy składania zamówienia.

Serwis powołując się na anonimowe źródła w firmie informuje, że McDonalds udostępni w przyszłym roku aplikację mobilną do składania zamówień najpierw na rynku amerykańskim, a także w Australii, Kanadzie, Francji i Wielkiej Brytanii. Dopiero w 2018 roku firma zamierza rozszerzyć te opcję do 25 tys. placówek franczyzowych na całym świecie.

Tymczasem w Polsce możecie skorzystać z aplikacji mobilnej (na iPhone’a i smartfony z systemem Android) oferującej kupony zniżkowe na wybrane pozycje z menu, albo zamawiać przez automaty w restauracjach lub tradycyjnie w kolejce.

Tak przy okazji pamiętajcie, że warzywa i owoce też są smaczne i dużo zdrowsze niż fast foody.

McDonalds mobile app PL - kupony rabatoweMcDonalds mobile app PL

źródło: Business Insider – McDonald’s is finally catching up to other fast food chains in one big way