Google testuje nowe mobilne podpowiedzi w wyszukiwarce

W mobilnej wersji wyszukiwarki Google na Androida zaczęły pojawiać się nowe podpowiedzi i skróty wyszukiwania.

Ikony pod paskiem wyszukiwania w mobilnej wyszukiwarce Google

Gigant wyszukiwania cały czas testuje i wprowadza nowe udogodnienia w mobilnej wyszukiwarce Google. Nowe opcje wprowadzane są testowo dla ograniczonej grupy użytkowników, którzy na podstawie swoich zachowań w aplikacji dają Google’owi wiedzę, czy testowana opcja ma sens.

Jedną z takich prób jest seria skrótów pod paskiem wyszukiwania w aplikacji mobilnej, które początkowo miały bardzo wyraźny wzór okręgu podobny do tego w Google Now. Interfejs ten nie został udostepniony większej grupie użytkowników, ale wydaje się, że Google wciąż bawi się tą ideą, ale tym razem wprowadzając inne ikony.

Zobacz także: Tak zmieniały się ikony aplikacji Google’a na Androida

Poniżej znajdziesz kilka screenów, które skróty lub podpowiedzi poniżej paska wyszukiwania. Nie są one zaokrąglane, a zamiast tego bardziej kolorowe i zróżnicowane. Google zamieszcza je w tym miejscu, aby pomóc użytkownikom w jeszcze lepszym wyszukiwaniu – czy to rozwiązanie będzie użyteczne?

Ikony skrótów pod paskiem wyszukiwania w mobilnej wyszukiwarce Google (screen)Ikony skrótów pod paskiem wyszukiwania w mobilnej wyszukiwarce Google (screen)

 

Na żadnym ze swoich urządzeń nie znalazłem takiego układu w wyszukiwarce Google’a. Jednakże fakt, że Google wciąż majstruje przy układzie i prezentacji tych skrótów dwa miesiące po pierwszych testach, może oznaczać, że takie rozwiązanie ma potencjał, aby umieszczać je w tym miejscu.

źródło: Android Police – Google is testing a new layout for hints and search shortcuts