Tak zmieniały się ikony aplikacji Google’a na Androida

Ewolucja ikon aplikacji mobilnych firmy Google na Androida na jednej infografice – zmiany są trochę niepokojące.

Jak zmieniały się ikony aplikacji mobilnych Google'a na Androida?

Na poniższej infografice, autorom udało się uchwycić lekkie rozchwianie i pomieszanie ewolucji ikon aplikacji mobilnych Google’a na Androida, jaka dokonała się w ciągu zaledwie 4 lat.

Wystarczy spojrzeć na ikony aplikacji Książki, Muzyka, Filmy, Prasa i Gry, żeby zaobserwować przejście ze skeumorficznych form do niezrozumiałych wycinanek z trójkątów okręgów a w Androidzie 8.0 upakowanie tego wszystkiego w kwadratowej ramce… Nie wiem co o tym sądzić, ale według mnie mocno przekombinowany zabieg.

Muszę powiedzieć, że w wyniku niezrozumiałych zabiegów projektantów szczytem są ikony na ostatnią wersję Androida. Trzeba przyznać, że najlepiej prezentują się ikony na Androida 5.0 Lollipop, gdzie wszystkie szczegóły i styl został przemyślany. Dodanie trójkatów w  6. wersji Androida miało być nawiązaniem do ikony sklepu Google Play, ale w kolejnej iteracji umieszczanie trójkątów dodatkowo w okręgach… bez komentarza.

Google i ikony aplikacji mobilnych nie idźcie tą drogą!

Drogie Google, nie tędy droga i nie trzeba być grafikiem, żeby stwierdzić, że ikony trochę zagalopowały, aż boje się jak będą wyglądały ikony w kolejnej wersji Androida O 9.0. Chociaż, jeszcze sporo figur geometrycznych zostało do wykorzystania (sic!).

Infografika: Ewolucja ikon aplikacji mobilnych Google'a na Androida
Infografika: Ewolucja ikon aplikacji mobilnych Google’a na Androida

Można mieć jedynie nadzieję, że ikony aplikacji Google w konwencji trójkąt w kole i kwadracie są tylko fazą przejściową, która zostanie zastąpiona czymś lepszym. Na szczęście ikony na iOS-a wyglądają jeszcze w porządku!

źródło: Google+ via Android Police – This evolution of Google Play app icons graphic is funny, but also a little depressing