Nowa aplikacja Uber na Androida i iOS-a

Uber udostępnił nową, przeprojektowaną aplikację mobilną dla pasażerów korzystajacych z systemu Android oraz iOS.

Nowa aplikacja Uber na iOS-a i Androida

Aplikacja mobilna Uber nie miała tak dużej aktualizacji od 2012 roku. Najnowsza wersja aplikacji na Android i iOS-a porządkuje wszystkie dodane przez 4 lata funkcje sprawiając, że aplikacja jest jeszcze przyjaźniejsza i posiada teraz lepszą nawigację.

Gruntowne przeprojektowanie aplikacji sprawia, że użytkownicy powinno dużo łatwiej poruszać się po wielu dotychczasowych i nowo dodanych funkcjach. Na przykład, nowa aplikacja Uber potrafi uczyć się najczęstszych zachowań użytkownika. Oznacza to, że im częściej jeździmy tym większa szansa, że zobaczymy opcję  „Na skróty”, która dokładnie przewidzi, gdzie chcemy jechać.

Nowe funkcje w aplikacji Uber

Twórcy potwierdzili również, że dodadzą integrację aplikacji z kalendarzem, dzięki czemu po zsynchronizowaniu wszystkich spotkań i terminów – ich miejsca automatycznie pojawią się one w zakładce szybkiego wyboru.

Ponadto zostanie dodana funkcja „Nowe miejsca znajomych”, która pozwoli użytkownikom ustawić cel na osoby, a nie na miejsce. Aby nowa funkcja działała poprawnie, należy zsynchronizować kontakty z aplikacją Uber wpisać nazwisko osoby w pasku wyszukiwania, można udać się do tej osoby, jeśli udostępnia ona swoją lokalizację.

Użytkownicy aplikacji Uber będą mogli sprawdzić możliwość dojazdu na dworzec kolejowy, autobus lub metro. Dodatkowo Yelp zostało zintegrowane z aplikacją Uber.

Według Ubera, nowa aplikacja dla pasażerów powinna być dostępna we wszystkich krajach w ciągu najbliższych tygodni, więc jeśli jeszcze jej nie widzicie w sklepie Google Play lub App Store, spróbuj sprawdzić później (w polskich sklepach appka jest już dostępna do pobrania – skorzystaj z poniższych przycisków).

Zobacz także: W Uberze zaplanujesz przejazd z wyprzedzeniem

Uber - Dokąd jedziemy? Uber - Korzystaj ze skrótów

Opis nowych funkcji:

  • Zacznij od końca – wyszukiwarka – chcemy Ci zadać tylko jedno pytanie: Dokąd tym razem? Wpisz, dokąd chcesz jechać, by zawczasu poznać koszt przejazdu i czas przybycia na miejsca (dla większości dostępnych opcji przejazdu).
  • Kieruj się ludźmi, a nie adresami – powiąż aplikację Uber z listą swoich kontaktów, aby to Twoi bliscy stali się miejscami docelowymi przejazdów. Wszystkim tym osobom zostanie przesłana prośba o udostępnienie ich aktualnej lokalizacji. Dzięki temu, gdziekolwiek się znajdują – znajdziesz ich z łatwością .
  • Korzystaj ze skrótów – chcemy, by wszystko toczyło się jeszcze płynniej i dlatego proponujemy Ci przydatne skróty. Aplikacja uczy się Twoich zwyczajowych tras, dostarczając użytecznych podpowiedzi dopasowanych do Twojej lokalizacji i pory dnia.
  • Część Twoich planów – połącz swój kalendarz z aplikacja Uber, aby w pełni wykorzystać potencjał opcji „Na skróty”. Jeżeli wydarzenie jest zapisane w kalendarzu, po otwarciu aplikacji pojawi się skrót do miejsca docelowego.
  • Porównaj opcje – teraz możesz wcześniej porównać wysokość opłat dla większości dostępnych opcji przejazdu – możesz łatwiej wybrać najdogodniejszy wariant przejazdu (zależy od lokalizacji).
  • Zarządzaj przejazdem – po zamówieniu przejazdu zobaczysz dane swojego kierowcy i możesz śledzic jego przyjazd na mapie. Jeżeli chcesz, możesz łatwo zmienić miejsce docelowe, rozdzielić opłatę miedzy znajomych lub udostępnić status swoim bliskim.
  • Przyspiesz odbiór – zawsze staramy się wyszukiwać najdogodniejsze miejsca na odbiór pasażerów przez kierowców. Jeżeli zajdzie potrzeba, otrzymasz proste wskazówki jak dojść do pobliskiej lokalizacji, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i łatwo znajdziesz swojego kierowcę.
  • To była naprawdę przyjemna podróż – przeglądaj swoje ulubione gatunki muzyczne dzięki radiu Pandora lub Spotify. Zamów coś pysznego na UberEATS, aby Twój przyjazd nie odbywał się na głodniaka. Skorzystaj z podpowiedzi Forsquare i Yelp. Odblokuj specjalne filtry Snapchata. A to dopiero początek – bądź na bieżąco z kolejnymi usprawnieniami aplikacji (niektóre funkcje zależą od kraju i lokalizacji).

Uber - Porównaj opcje Uber - Zarządzaj przejazdem

Zmieniły się także ikony aplikacji: na iOS-a jest czarna, a na Androida biała:

Nowe ikony aplikacji mobilnej Uber
Nowe ikony aplikacji Uber (od prawej iOS, Android)

Obejrzyj nowe funkcje na poniższych filmach:

Zyskaj 20 zł na pierwszy przejazd Uberem

Jeżeli jeszcze nie korzystałeś z Ubera skorzystaj z tego linka uber.com/invite/2vouk, aby zarejestrować się i zyskać 20 zł na pierwszy przejazd.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Uber Newsroom – Introducing the new Uber rider app