Nowe oprogramowanie Kindle Firmware 5.8.5.0.1

Firma Amazon wydała małe uaktualnienie oprogramowania Kindle Firmware 5.8.5.0.1 dla swoich czytników e-booków.

Kindle Firmware 5.8.5.0.1 (software update)

Właściciele wybranych czytników e-booków Kindle mogą zaktualizować swoje urządzenia do najnowszej wersji oprogramowania Kindle’a o numerze wersji 5.8.5.0.1. Ostatnie uaktualnienie sofware’u 5.8.5 z drugiej połowy października przyniosło nowy wygląd menu Ustawień (Settings), poprawione wyświetlanie listy posiadanych na czytniku książek oraz poprawiono działanie japońskiej wersji czytnika komiksów Kindle Manga.

Nowy update Kindle Software 5.8.5.0.1 wydaje się zawierać drobne poprawki błędów i stabilności, o czym świadczy chociażby numeracja z dodaną czwartą i piątą liczbą po kropce. Niestety na stronie uaktualnień nie podano szczegółów na temat tej wersji, powtórzono jedynie informacje na temat nowych funkcji z wersji 5.8.5.

Najnowszą wersję oprogramowania można zainstalować ręcznie lub automatycznie (pod warunkiem podłączenia urządzenia do sieci Wi-Fi) na poniższych urządzeniach – kliknij na link, aby przejść na stronę pobierania firmware’u:

Jak zainstalować ręcznie najnowsze Kindle Software 5.8.5.0.1?

  • Pobierz odpowiedni plik aktualizacji oprogramowania dla swojego modelu czytnika.
  • Przenieść pobrany plik aktualizacji oprogramowania do urządzenia Kindle:
    • włącz czytnik Kindle i podłącz go do komputera za pomocą kabla USB,
    • przeciągnij i upuść nowy plik aktualizacji z komputera na dysk Kindle’a (do katalogu głównego! nie skopiuj pliku do jednego z podfolderów),
    • poczekaj aż plik zostanie przegrany i odłącz bezpiecznie urządzenie od komputera.
  • W Menu czytnika (3 kropki w prawym górnym rogu – menu kebabowe) wybierz opcję Settings → (ponownie tapnij w Menu) → Update Your Kindle – jeśli opcja nie jest aktywna oznacza to, że przegrałeś nieprawidłowy plik (oprogramowanie dla innej wersji czytnika) lub nie umieściłeś go we właściwym katalogu.-
  • Naciśnij przycisk OK, aby wykonać aktualizację, nie wyłączaj czytnika dopóki aktualizacja nie zostanie zakończona – czytnik może się kilkakrotnie uruchamiać.

Automatyczna aktualizacja oprogramowania czytnika Kindle

Jeśli Twój czytnik jest podłączony do sieci Wi-Fi, to całkiem prawdopodobne jest, że poprawka oprogramowania została automatycznie pobrana lub zainstalowana. Aby to sprawdzić wystarczy wejść do ustawień i zobaczyć, czy opcja Update Your Kindle jest aktywna – jeśli tak to wybierz ją i zaktualizuj czytnik.

Przechodząc do Menu → Device Options → Device Info i powinieneś zobaczyć ekran z numerem wersji firmware’u – taki jak na grafice na górze tego wpisu.

Pamiętaj, aby aktualizować oprogramowanie swojego e-czytnika, ponieważ każda poprawka zawiera ulepszenie i aktualizacje eliminujące błędy i poprawiające wydajność urządzenia.

źródło: Amazon Fire & Kindle Software Updates