Daydream View trafi do sprzedaży 10 listopada

Daydream View będzie sprzedawane od 10 listopada w Google Store i u operatorów w 5 wybranych krajach, niestety nie ma Polski na liście.

Daydream View od 10 listopada 2016 w Google Store

Google zapowiedziało Daydream View podczas konferencji I/O 2016 a zaprezentowało 4 października 2016 roku. Teraz firma ogłosiła, że urządzenie i usługa trafią do sprzedaży w czwartek 10 listopada 2016 roku. Premiera nie będzie ograniczać się tylko do Stanów Zjednoczonych, z zestaw do VR (wirtualnej rzeczywistości) dostępny będzie również w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Australii. Na liście niestety zabrakło Polski, ale nie jest to zaskoczeniem…

Zestaw Daydream View do wirtualnej rzeczywistości od Google’a będzie kosztował około 79 dolarów (ok. 310 zł). Wykonany jest z miękkiej, oddychającej tkaniny, nie jak dotychczas znane plastikowe gogle ze skórzanymi wykończeniami. Zestaw jest specjalnie przystosowany do smartona Pixel i Pixel XL, który można umieścić w przez górną szczelinę z przodu gogli. Smartfon jest zabezpieczany przed wypadnięciem specjalnym zatrzaskiem.

Sam Daydream View jest mały, a kontroler ma ergonomiczny kształt, dzięki czemu ruchy i sterowanie jest ergonomiczne, a doświadczenia jeszcze lepsze. Bateria pilota o pojemności 220 mAh wytrzymuje do 12 godzin użytkowania i można naładować go za pomocą kabla USB-C, którego niestety nie ma w zestawie :) Kontroler można wygodnie schować w zestawie słuchawkowym, aby nie zginął w szczelinach kanapy.

Ceny Daydream View na świecie

Oprócz sklepu Google Store, Daydream View będzie sprzedawany przez detalistów w 5 krajach:

  • Stany Zjednoczone: Verizon, Best Buy za 79 $ (USD)
  • Kanada: Bell, Rogers, Telus, Best Buy za 99 $ (CAD)
  • Wielka Brytania: EE, Carphone Warehouse za69 £ (GBP)
  • Niemcy: Deutsche Telekom za 69 € (EUR)
  • Australia: Telstra, JB Hi-Fi za 119 $ (AUD)

Produkt dostępny jest już w przedsprzedaży w amerykańskim sklepie Google Store.

Google udostępnia 17 usług i aplikacji na Daydream, w tym przygotowane przez firmy trzecie, między innymi: YouTube VR, odtwarzacz filmów Hulu VR i Street View. The Wall Street Journal i New York Times zaoferuje doświadczenia VR dla swoich reportaży. Istnieje także kilka gier, w tym słodkie Invasion!, kosmiczna strzelanka Gunjack 2: End of Shift, oraz Fantastic Beasts and Where to Find Them.

Hulu VR na Daydream:

Gra Hunter Gate VR na Daydream View: 

The Guardian VR: Underworld Trailer:

Osoby, które kupiły smartfona Pixel powinny otrzymać kod promocyjny na zakup Daydream View.

Więcej o Daydream przeczytasz na oficjalnej stronie internetowej produktu.

źródło: Google Blog – Daydream View coming to stores November 10th