Uaktualnienie iOS 10.1.1 dla iPhone’a i iPada

Firma Apple wydała uaktualnienie systemu mobilnego iOS 10.1.1, które naprawia błąd związany z brakującymi danymi aplikacji Zdrowie.

iOS 10.1.1 w trybie OTA

Apple wydało dzisiaj niespodziewanie nową wersję systemu iOS 10.1.1 dla iPhone’a i iPada. Finalna wersja systemu iOS 10.1 została wydana niecały tydzień temu i zawierała mnóstwo nowości w tym Tryb portretu dla iPhone’a 7 Plus.  która obejmowała iPhone 7 Tryb portretu.

Nowe uaktualnienie 10.1.1 zawiera głównie poprawki błędów, w tym błędu, który uniemożliwiał niektórym użytkownikom wyświetlanie danych w programie Zdrowie. Nie wspomniano wyraźnie jakie, oprócz aplikacji Zdrowie, inne błędy zostały naprawione?

Aktualizacja jest dostępna w trybie OTA (over the air) dla iPhone’a, iPada i iPoda touch, które posiadały zainstalowany system iOS 10. Aby zaktualizować oprogramowania iOS, przejdź na urządzeniu do aplikacji Ustawienia → Uaktualnienia lub podłącz do komputera z zainstalowanym programem iTunes.

Aktualizacja waży zaledwie kilkadziesiąt megabajtów (ok. 50 MB). Mimo, że błąd z aplikacją Zdrowie nie był powszechny, to miło widzieć, że firma szybko zareagowała wydając poprawkę dla świeżo wydanego systemu iOS 10.1. Nie sądzę, aby aktualizacja zawierała jakieś inne istotne zmiany czy nowe funkcje.

Należy pamiętać, że aktualizacja jest wciąż rozpropagowywana na całym świecie i może być jeszcze niedostępna na Twoim urządzeniu. Odczekaj kilka minut i spróbuj ponownie sprawdzić aktualizuję.

źródło: Apple