Budowa Apple Campus 2 zbliża się ku końcowi

Zobacz najnowsze wideo prezentujące zdjęcia z placu budowy Apple Campus 2 – wyglada na to, że wkrótce będzie gotowe!

Wideo z placu budowy Apple Campus 2 (listopad 2016)

Najnowsze wideo nagrane dronem pokazuje postęp konstrukcji z kosmicznego placu budowy Apple Campus 2 w Cupertino w Kalifornii. W ciągu ostatniego miesiąca poczyniono zauważalne postępy, głównie pod kątem dodatków krajobrazu na terenie. Apple pracuje nad budową swojej siedziby już ponad dwa lata: Apple Campus 2 widziany z lotu drona (zdjęcia z 1 września 2014 r.)

Dzisiaj koniec projektu jest już w zasięgu wzroku, wszystkie ważne elementy konstrukcyjne są ukończone, a większy nacisk kładziony jest teraz na elementy dodatkowe, w tym panele słoneczne. Wideo nakręcone przez Matthew Robertsa pokazuje, że instalacja kolektorów słonecznych jest już w połowie gotowa, oraz wprowadzono istotne zmiany w otoczeniu budynku w tym duże drzewa, które wyrastają wokół kampusu.

We wnętrzu budynku w kształcie pierścienia widać już ogród, staw, a obszary wokół są już przygotowane do końcowej fazy projektu. Zbiornik wodny wewnątrz kampusu był dopracowywany w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Oczekuje się, że na centralnym obszarze kompleksu będą ścieżki rowerowe oraz wydzielone trasy dla biegaczy, boiska do koszykówki i tenisa – a to zaledwie kilka udogodnień dla pracowników, którzy będą przyjeżdżać pracować w Apple Campus 2.

W drugim filmie, udostępnionym przez Duncana Sinfielda wspomniano, że Rada Miejska Cupertino zatwierdziła częściową rozbiórkę apartamentowców Hamptons znajdujących się tuż obok. Apple chciało kupić wszystkie 342 jednostek na Hamptons i stać się właścicielem całego majątku, ale w toku negocjacji nie udało się doprowadzić do kupna całej posiadłości. Teraz firma wyremontuje część budynków i stworzy prawie 3x tyle jednostek mieszkalnych na tym obszarze.

Budowa Apple Campus 2 ma być zakończona do końca 2016 roku, ale prawdopodobnie całość zostanie oddana dopiero na początku 2017 roku. Kampus nie będzie wtedy jeszcze gotowy do zagospodarowanie, bowiem prace wykończeniowe potrwają jeszcze przez co najmniej pół roku.

źródło: MacRumors, YouTube