Mi MIX od Xiaomi z 6,4-calowym wyświetlaczem

Xiaomi zaprezentowało Mi MIX – pierwszego takiego smartfona z 6,4-calowym wyświetlaczem bez obramowania.

Mi MIX od Xiaomi

Oprócz Mi Note 2, firma Xiaomi zaprezentowała również fablet Mi MIX, w tak zwanej koncepcji telefonu bez obramowania ekranu. Ten duży smartfon rzeczywiście trafia już do sprzedaży!

Mi MIX posiada 6,4-calowy ekran o rozdzielczości 2040×1080 pikseli i o współczynniku proporcji ekranu 17: 9. Cały przedni wyświetlacz zajmuje 91,3% frontalnej powierzchni urządzenia. Wyświetlacz ma bardzo cienkie krawędzie na górze i po bokach, dzięki czemu wyglądają tak jakby był niemal bez obramowania. Jest tylko jeden element bez ekranu na dole, gdzie znajduje się głośnik oraz kamera. Smartfon Mi MIX nie ma fizycznych przycisków na dole i jest to pierwszy telefon chińskiej firmy Xiaomi, którym steruje się na ekranie.

Słuchawka i czujnik zbliżeniowy są całkowicie ukryte i musiały zostać przeprojektowane. Mi MIX wykorzystuje piezoelektryczny ceramiczny sterownik słuchawki i ultradźwiękowy czujnik zbliżeniowy, który działa za pośrednictwem wyświetlacza.Mi MIX - koncept

Obudowa Mi MIX jest wykonany w całości z ceramiki, w tym tylna część i przyciski. Konstrukcja wykorzystuje gniazdo i zaczep do mocowania ekranu z obudową, zamiast kleju lub innego spoiwa. Projekt i wzornictwo przemysłowe urządzenia zostało wykonane przez projektanta Philippe’a Starcka.

Wewnątrz Mi MIX znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 821. Model z pamięcią 128 GB posiada 4 GB pamięci RAM, natomiast model 256 GB aż 6 GB pamięci RAM. Model 256 GB ma także akcenty Gold Trim z 18-karatowego złota na obiektywie aparatu i czujnik odcisków palców na tylnej części.  Aparat z tyłu ma rozdzielczość 16 megapikseli z PDAF i 4K wideo, a przednia kamera 5 megapikseli. Telefon posiada również podwójny slot na karty SIM. Całość zasilana jest przez akumulator o pojemności 4400 mAh z szybkim ładowaniem Qualcomm Quick Charge 3.0.

Ceny smartfonów Mi MIX od Xiaomi

Mi MIX kosztuje 3499 RMB (ok. 2045 zł ) za model 128 GB/4 GB i 3999 RMB (2340 zł) za model 256 GB/6 GB. Oba warianty posiadają w komplecie skórzane etui.

źródło: Macrumors via Xiaomi