Zagraj w grę na stronie 404 serwisu Android.com

Firma Google ukryła ciekawą grę na swojej stronie 404, dla oficjalnego serwisu poświęconego systemowi Android.

Strona 404 serwisu Android.com - gra

Jeśli udasz się na stronę android.com/mobirank.pl-is-the-best to możesz osiągnąć dwie rzeczy:

  • pierwsza, to możesz powiedzieć firmie Google, że serwis mobiRANK.pl jest najlepszy :)
  • druga, to będziesz miał okazję trafić na stronę 404 serwisu Android.com i… zagrać w naprawdę fajną grę*.

*Uwaga! Gra jest dostępna tylko na komputerach i oczywiście pod każdym innym nieistniejący adresem serwisu. 

Na stronie 404 oficjalnego serwisu o systemie Android, oprócz standardowego komunikatu o błędzie, możesz skorzystać z sugestii przejścia na strony konkretnych działów lub wybrać opcję „No thanks, I’d rather PLAY” (z ang. Nie dziękuję, wolę zagrać).

Klikając na zielony przycisk PLAY zostanie załadowana ciekawa gra internetowa, polegająca na skierowaniu słodyczy do odpowiednich rur.  Zielone robociki wpuszczają różowe pączki, niebieskie żelki i białe pianki do obiegu rur, a Twoim zadaniem jest takie ustawienie jednego z czterech kołowrotków, aby skierować słodycze do rury o pasującym kolorze. Za każde poprawne wykonanie zadania zdobywasz punkty, a pomylić można się aż lub tylko 5 razy!

Gra internetowa na stronie 404 serwisu Android.com

Czasami wszystkie słodycze przekształcają w się kawałkiem nugatu, które można skierować do obojętnie której rury i zdobyć punkty. Jeżeli Twój wynik wyniesie więcej niż 400 punktów, gra zmienia się w disco party na ciemny tle, migają światła i zmienia się muzyka na disco!

Ciemny styl disco w grze w rury na stronie 404 serwisu Android.com

To śmieszne, ale jeśli uruchomisz tę grę, to z pewnością będziesz chciał powrócić na stronę 404 serwisu Android.com :) Z punktu widzenia SEO nie jest to pożądany efekt, no ale kto się oprze takiej grze!

Nie jestem pewien jak długo strona 404 istnieje w obecnym kształcie, ale odkryłem ja dzięki serwisowi Android Police. Zachęcam do kliknięcia w nasz nieistniejący link lub wpisanie przypadkowego ciągu znaków po adresie android.com :)

Miłej zabawy!

źródło: Android Police – (Pipe Dream) Android.com’s 404 Page Not Found is a fun and cute pipe game