TramBus powie za ile będzie autobus na podstawie GPS-a

Aplikacja mobilna TramBus dokładnie poinformuje Cię, za ile przyjedzie tramwaj lub autobus w Warszawie, na podstawie danych GPS pojazdu.

TramBus - mobilny rozkład jazdy GPS

Nowy mobilny rozkład jazdy TramBus, dzięki geolokalizacji GPS, poinformuje Cię dokładnie o której na przystanek przyjedzie autobus lub tramwaj danej linii i gdzie się w tej chwili znajduje. Aplikacja została przygotowana specjalnie dla pasażerów komunikacji miejskiej w Warszawie przez firmę GenesisMobo, przy współpracy Miejskich Zakładów Autobusowych.

Nawigacja po aplikacji jest bardzo prosta a użytkownik sam określa sposób wyszukiwania – może wybierać określone numery linii lub przystanki komunikacji miejskiej. Bezpośrednio na mapie lub liście.

Jak korzystać z aplikacji TramBus?

Jeśli wybierzesz kolejno opcje: Przystanki → Najbliższe → Mapa, wówczas aplikacja automatycznie ustali jego położenie i wyświetli na mapie wszystkie znajdujące się w pobliżu przystanki (kółko z literą A lub T oraz nazwą i numerem przystanku). Po kliknięciu w wybrany przystanek użytkownikowi wyświetli się jego nazwa, kierunek jazdy i lista linii oraz informacja o orientacyjnym czasie przyjazdu pojazdów. A po kolejnym kliknięciu i wybraniu z listy interesującego połączenia uzyska również informacje o aktualnym położeniu danego autobusu lub tramwaju na jego trasie.

Możesz też skorzystać z opcji Lista – wtedy na ekranie urządzenia wyświetlą się nazwy wszystkich najbliższych przystanków (z kierunkiem dojścia i odległością do nich), kierunki w których jadą pojazdy oraz numery linii autobusowych i tramwajowych.

Osoby oczekujące na przystanku mogą również szybko sprawdzić połączenia wybranych linii autobusowych lub tramwajowych wybierając Linie → Wybierz lub prześledzić przyjazdy i odjazdy w danych zespołach przystankowych poprzez wybór Przystanki → Wybierz.

Screeny z aplikacji na iPhone’a:

Screen aplikacji TramBus (iOS) Screen aplikacji TramBus (iOS)

Screeny aplikacji na Androida:

Screen aplikacji TramBus (Android) Screen aplikacji TramBus (Android)

Aplikacja TramBus jest dostępna na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, w sklepach AppStore i Google Play.

Trwa faza beta – nie wszystkie pojazdy maja nadajnik GPS

Aplikacja nadal znajduje się fazie beta – rzeczywisty czas przyjazdu pokazywany jest w przypadku autobusów wyposażonych w nadajnik GPS – większości pojazdów MZA i Tramwajów Warszawskich. W przypadku pozostałych, przede wszystkim obsługiwanych przez firmy prywatne (ajentów) aplikacja pokazuje czas przyjazdu na podstawie rozkładu jazdy. Te informacje są wyświetlane w kolorze szarym. Już niedługo informacje o rzeczywistych czasach przejazdu mają być rozszerzone na wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej.

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Miejskie Zakłady Autobusowe