Liczba polubień na Facebooku nie zniknęła!

Facebook wyraźnie daje do zrozumienia, że polubienia profilu na Facebooku przestaje mieć znaczenie i ukrywa liczbę fanów w mniej widocznym miejscu.

Liczba polubień na Facebooku jest wciąż widoczna.

Zahuczało w sieci, bo zniknął licznik polubień profilów na Facebooku! Wcale tak się nie stało, po prostu Facebook uznał tę informację za mało istotną i ukrył ją w innym miejscu. W dalszym ciągu można sprawdzić liczbę osób danego profilu, które „Lubią to”.

Prawda jest taka, że liczba osób, które polubiły dany profil staje się mało istotna, a większe znaczenie ma zaangażowanie fanów i ich aktywność na profilu danej marki czy celebryty.

Jak sprawdzić liczbę fanów na Facebooku?

Choć licznik liczby osób lubiących dany fanpage na Facebooku nie jest już widoczny pod nazwą profilu, to wciąż można łatwo sprawdzić liczbę fanów. Istnieją przynajmniej dwa proste sposoby, które pozwalają sprawdzić liczbę popularności danego profilu:

  1. Wpisując wybraną nazwę w wyszukiwarce na Facebooku wyświetlana jest od razu liczba osób lubiących tę stronę:Liczba polubień profilu w wyszukiwarce Facebooka
  2. Po wejściu na fapage wystarczy wybrać jedną z ostatnich opcji Osoby, które to lubią:Liczba polubień profilu w opcji Osoby, które to lubią
  3. Wystarczy najechać myszą na nazwę profilu, aby wyświetliły się jego szczegóły w tym liczba polubień:Liczba polubień na Facebooku - najechanie na nazwę profilu

Jak widać, lajki nie zniknęły i każdy może sprawdzić liczbę polubień. Ciężko powiedzieć też, że usunięto ją z tego powodu, aby nie sugerowała innym użytkownikom popularności? Ktoś, kto wyszukuje dany fanpage i tak zobaczy liczbę polubień w wyszukiwarce.

Powód może być prozaiczny, Facebook mógł chcieć oczyścić wygląd profilu z dodatkowych informacji, przenosząc je do osobnej zakładki. Usuwanie całkowite licznika fanów byłoby bowiem odcinaniem przez Facebooka jednego ze źródeł dochodów… Co nie wchodzi w grę.

źródło: Facebook