Kindle Paperwhite Manga – nowy czytnik e-komiksów

W japońskim Amazonie pojawiła się nowa wersja czytnika Kindle Paperwhite Manga z 32 GB pamięci, żeby pomieścić masę komiksów.

Kindle paperwhite Manga z 32 GB pamięci na np. e-komiksy

Czy wiesz, ile pamięci ma teraz czytnik Kindle Paperwhite? Prawdopodobnie nie. Amazon nie promuje ilości pamięci w swoich czytnikach, bo e-booki są na tyle małe, że według firmy 4 GB pamięci powinno wystarczyć dla niejednego mola książkowego.

Okazuje się jednak, że użytkownicy potrzebują więcej pamięci, nawet Apple nie wydaje już 16-gigabajtowego iPhone’a! Japoński oddział Amazona najwyraźniej wyszedł naprzeciw oczekiwaniom pochłaniaczom japońskich komiksów i wydał specyficzny model „Manga” z 32 GB pojemności na dane – to 8 razy więcej niż w podstawowym modelu.

Kindle Paperwhite Manga dostępny jest obecnie tylko w Japonii. Manga posiada praktycznie taka samą specyfikację techniczną jak zwykły Paperwhite, z tą różnica, że wyposażony jest w 32 GB pamięci ROM. Według szacunków Amazona powinno to wystarczyć na około 700 tomów komiksów. Jako przykład podano, że urządzenie pomieści całe serie Naruto, Asari-chan i Kochikame. Amazon także zwiększyło wydajność czytnika, twierdząc, że przewijanie stron jest o 33 proc. szybsze.

Działanie czytnika możesz zobaczyć na poniższym wideo:

Model Kindle Paperwhite Manga jest dostępny w przedsprzedaży od dzisiaj w cenie 16 280 jenów (621 zł) lub 12 280 jenów (463 zł) dla członków Amazon Prime – jest to cena tylko o 75 zł więcej niż podstawowy czytnik Paperwhite 3. generacji.

Kindle Paperwhite Manga (Amazon.jp)

źródło: Amazon.jp