Sieć Play uruchamia Wi-Fi Calling

Operator komórkowy Play wprowadza bezpłatną usługę Wi-Fi Calling, abonenci sieci będą mogli ją aktywować jeszcze w tym tygodniu!

Wi-Fi Calling w sieci Play

Sieć Play poinformowała na dzisiejszej konferencji prasowej, że jeszcze w tym tygodni uruchomi bezpłatną usługę Wi-Fi Calling dla swoich abonentów. Usługa będzie bezpłatna i na początek dostępna na 9 urządzeniach, ale operator pracuje nad udostępnieniem usługi na kolejnych.

Poniżej dowiesz się więcej na temat usługi w Playu, jak i kiedy ją aktywować oraz na jakich smartfonach?

Co to jest Wi-Fi Calling?

Usługa Wi-Fi Calling pozwala na wykonywanie połączeń telefonicznych za pomocą sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie podczas gdy zasięg sieci komórkowej jest słaby albo gdy połączenia w roamingu są drogie. Oczywiście warunkiem wykonywania połączeń dzięki Wi-Fi Calling jest połączenie z siecią Wi-Fi oraz posiadanie kompatybilnego urządzenia.

Kiedy zasięg 4G nie wystarcza lub jeśli jesteś na zagranicznych wakacjach, nawet poza Unią Europejską, możesz wykonywać normalne połączenia telefoniczne za pomocą rozmów przez sieć bezprzewodową. Aby skorzystać z usługi nie potrzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji mobilnych.

Na jakich urządzeniach będzie działać Wi-Fi Calling w Play?

Początkowo Wi-Fi Calling w Play będzie działać na 9 urządzeniach:

  • Samsung Galaxy S6
  • Samsung Galaxy S6 Edge
  • LG G4
  • Samsung Galaxy S7
  • Samsung Galaxy S7 Edge
  • Sony Xperia XZ
  • LG X Screen
  • LG K10 LTE
  • LG K8 LTE
Na jakich urządzeniach będzie działać Wi-Fi Calling w sieci Play?
Na jakich urządzeniach będzie działać Wi-Fi Calling w sieci Play?

Wkrótce zostaną dodane kolejne urządzenia.

Jak włączyć usługę Wi-Fi Calling w Play i ile to kosztuje?

Usługa jest całkowicie bezpłatna, aby ja aktywować wystarczy wysłać SMS-a na numer 282 o treści START – pamiętaj jednak, że jeszcze usługa nie działa, dlatego z wysyłka SMS-a należy poczekać do ogłoszenia oficjalnego startu usługi.

Jak aktywować Wi-Fi Calling w sieci Play?

Wi-Fi Calling w Play to prosta aktywacja bez potrzeby instalacji dodatkowych aplikacji. Historia połączeń jest zintegrowana z połączeniami za pomocą sieci komórkowej.

Stawki za połączenia i SMS-y są takie same jak z Polski w Twoim planie taryfowym. Na przykład w ofercie No-limit połączenia do Polski są bezpłatne a poza Polskę zgodne z cennikiem.

Wi-Fi Calling zostanie uruchomione w tym tygodniu, a już jutro dostępna będzie specjalna strona usługi pod adresem: play.pl/wificalling

Poniżej możesz zobaczyć dzisiejszą konferencję, podczas której zapowiedziano nową usługę:

Zobacz także: 

źródło: Informacja Blog Play