iOS 10.0.3 z poprawkami tylko dla iPhone’a 7

Apple wydało mała poprawkę systemu mobilnego iOS 10.0.3 tylko dla iPhone’ów 7, eliminującą błąd z łącznością komórkową.

iOS 10.0.3 update OTA dla iPhone 7 i iPhone 7 Plus

Firma Apple wydała dzisiaj drugą oficjalną aktualizację swojego mobilnego systemu operacyjnego iOS 10.0.3 – prawie miesiąc po wydaniu wersji 10.0.2 i półtora miesiąca od oficjalnej premiery iOS-a 10.0.1. Uaktualnienie iOS 10.0.3 można pobrać w trybie OTA (over the air) na wszystkie najnowsze iPhone’y 7 i 7 Plus.

Dzisiejsza aktualizacja zawiera poprawki dla błędów, które mogą powodować problemy z łącznością komórkową na iPhone’ie 7 i 7 Plus. Krótko po ty, jak iPhone 7 został wydany, spora liczba użytkowników sieci Verizon dotknięta była poważnym problemem, który powodował regularne rozłączanie się sieci 4G/LTE. Później odkryto, że problem dotyczy wyłącznie współpracy najnowszych urządzeń iPhone 7 i 7 Plus z niektórymi sieciami komórkowymi.

Ta mniejsza poprawka to prawdopodobnie ostatnia mniejsza aktualizacja przed wydaniem systemu iOS 10.1, który będzie zawierał dodatkowe funkcje dla aplikacji aparat w iPhone’ie 7 (efekt głębi). Aktualizacja jest obecnie w fazie testów beta i powinna zostać wydana jeszcze w tym roku.

źródło: Apple